Життя

Український ракетний катер відкрив попереджувальний вогонь для затримання судна під прапором Танзанії — ВМС

ВМС України
Життя/Український ракетний катер відкрив попереджувальний вогонь для затримання судна під прапором Танзанії — ВМС
Зберегти
Вигляд

УТОЧНЕННЯ: ця подія сталася рік тому. В попередній редакції новини було вказано, що це сталося в 2019-му. Громадське перепрошує за неточність.

Новина від прес-служби ВМС України була опублікована 1 січня 2019 року, але в ній шлося про подію річної давнини. Таким чином ВМС нагадує про свою історію.

Ракетний катер «Прилуки» Військово-морських сил України відкрив попереджувальний вогонь для затримання судна під прапором Танзанії, яке підозрюють у контрабанді.

Увечері 31 грудня 2017 року було виявлене судно під прапором Танзанії, яке «обґрунтовано підозрювалося в перевезенні незаконних вантажів».

Для його затримання в море вийшов ракетний катер «Прилуки».

«Судно-порушник було виявлено технічними засобами спостереження на траверзі населеного пункту Курортне (на Одещині — ред.) в межах територіальних вод України, на виклик не відповідало, тому ракетний катер «Прилуки» розпочав його переслідування», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на вимоги зупинитися судно не реагувало, тому ракетний катер відкрив попереджувальний вогонь з артилерійської установки.

У підсумку судно під прапором Танзанії зупинили та доправили до порту Одеси.

Як повідомлялося, американські патрульні катери Island доставлять в Україну в липні 2019-го.

Також США заявили про намір виділити ВМС України 10 мільйонів доларів через агресію РФ у Керченській протоці.

Раніше в Міністерстві оборони України заявили, що створення морської бази в Азовському морі буде пріоритетом для ВМС у 2019 році.

Пов`язані новини