Передані Україні американські патрульні катери типу Island прибудуть до України в липні 2018 року, повідомив командувач Військово-морських сил України, адмірал Ігор Воронченко.

За словами командувача ВМС, екіпажі, які мають служити на цих суднах, проходять відповідну підготовку.

«Узгоджені порядок доукомплектування цих кораблів та порядок спільної підготовки на базі в Балтиморі (США — ред.). Скореговані й останні заходи, яких ми повинні вжити, щоб катери якомога швидше прибули в Україну», — сказав Воронченко в інтерв’ю DW.

Нагадаємо, 27 вересня в американському Балтиморі відбулася церемонія передачі Україні перших двох патрульних катерів типу Island.

Як повідомлялося, США заявили про намір виділити ВМС України 10 мільйонів доларів через агресію РФ у Керченській протоці.

Раніше у Міноборони України заявили, що морська база на Азовському морі буде пріоритетом для ВМС у 2019 році.

Нагадаємо, наприкінці листопада при виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку. РФ захопила в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Усі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, їх перевезли до московських слідчих ізоляторів «Лефортово» і «Матроська тиша».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як в Україні впроваджують воєнний стан (ОНЛАЙН)

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Летіть додому, в країні воєнний стан»: що кажуть росіяни про заборону в’їзду до України

2 грудня у Петербурзі відбулись акції на підтримку українських моряків, захоплених РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Поділитись: