У Держдепі США заявили про намір виділити Україні додаткові 10 мільйонів доларів на зміцнення військово-морських сил у зв’язку з російською агресію в Керченській протоці.

«У відповідь на небезпечну ескалацію Росії й необгрунтований напад 25 листопада на три українських військово-морських судна біля Керченської протоки Державний департамент, за умови схвалення Конгресом, виділить додатково $ 10 млн для подальшого нарощування військово-морських можливостей України», — йдеться у повідомленні Держдепантаменту.

У відомстві додали, що ухвалили таке рішення «на знак солідарності з Литвою і Великою Британією», які також заявили про наміри збільшити свою допомогу Україні в сфері безпеки.

Крім того, США вкотре закликали РФ негайно повернути Україні затримані суду і звільнити заарештованих українських моряків, тримати Керченську протоку й Азовське море відкритими для транзиту в українські порти і з них, а також поважати суверенітет і територіальну цілісність України в міжнародно визнаних кордонах, зокрема її територіальні води.

Раніше у Міноборони України заявили, що морська база на Азовському морі буде пріоритетом для ВМС у 2019 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Нагадаємо, наприкінці листопада при виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку. РФ захопила в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Усі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, їх перевезли до московських слідчих ізоляторів «Лефортово» і «Матроська тиша».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як в Україні впроваджують воєнний стан (ОНЛАЙН)

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Летіть додому, в країні воєнний стан»: що кажуть росіяни про заборону в’їзду до України

2 грудня у Петербурзі відбулись акції на підтримку українських моряків, захоплених РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Поділитись: