Українському політв’язню Арсену Джеппарову, якого незаконно утримують в російському СІЗО в Ростовській області, не надають медичну допомогу.

Про це повідомила Уповноважена з прав людини Людмила Денісова.

«У нашого співгромадянина сильно погіршився стан здоров’я — за вухами з’явилися фурункули, які викликають сильний біль. Крім того, проблеми зі здоров’ям, з якими він звертався раніше досі не вирішені. Зокрема, мова йде про постійний сильний головний біль, підвищений тиск та новоутворення на обличчі», — написала вона.

За словами Денісової, адвокат неодноразово подавав заяви до адміністрації пенітенціарної установи про необхідність надання медичної допомоги. Однак, попри наявні проблеми зі здоров’ям, в порушення міжнародних стандартів утримання осіб, засуджених до позбавлення волі, медичні працівники не надають йому належну допомогу.

Омбудсменка звернулася до Уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з проханням терміново вжити заходів для відновлення прав українці, а саме сприяти проведенню повного медичного обстеження, за результатами якого надати кваліфіковану медичну допомогу.

Арсен Джеппаров незаконно засуджений у справі «Хізб ут-Тахрір». 12 листопада 2019 року суд РФ засудив його до 7 років колонії суворого режиму.

«Хізб ут-Тахрір» — міжнародна ісламська політична партія та організація, яка публічно та вільно діє в країнах Європи та в США

Поділитись: