Прогнозні баланси державного Укренерго на 21-29 березня 2020 року свідчать, що Україна у цей період не імпортуватиме електроенергію з Росії, Білорусі та Молдови.

Про це йдеться в повідомленні пресслужби компанії.

Водночас там зазначають, що нульові обсяги є прогнозованими та можуть змінитися залежно від операційної ситуації, яка буде складатись в енергосистемі.

«Обмеження імпорту електроенергії до 0 МВт у вказаний період пов’язано з необхідністю дотримання меж оперативної безпеки енергосистеми у зв’язку зі значним зниженням споживання в ОЕС України», — зазначили в Укренерго.

У лютому президент України Володимир Зеленський доручив Міненерго обмежити імпорт вугілля та електроенергії в Україну.

18 березня Кабінет міністрів України ухвалив рішення запровадити додаткові мита на імпорт з Російської Федерації електроенергії та всіх типів вугілля.

Нагадаємо, 3 жовтня 2019 року стало відомо, що Україна вперше з 2015 року відновила імпорт електрики з Росії. Російська електрика почала продаватися на українському ринку «на добу наперед». Однією з перших компаній, яка придбала російську електроенергію, стала «Дніпроазот», яка входить до групи «Приват» Ігоря Коломойського.

Імпорт електроенергії та вугілля у 2019 році звинувачують у падіння обсягів промислового виробництва в Україні

Загальна частка імпортної російської електрики в Україні складає менше 1%.

4 грудня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт про зміни до закону про ринок електроенергії. Серед іншого у законі є норма, у якій заборонили імпорт електрики з Росії за двосторонніми договорами.

Поділитись: