«Укрнафта» поскаржилась на блокування офісу. В СБУ кажуть про «превентивні заходи» (ДОПОВНЕНО)

В «Укрнафті» заявили, що ввечері 8 листопада озброєні люди заблокували роботу центрального офісу компанії. А вранці 9—го співробітників та керівників компанії не допустили на робочі місця.
Про це йдеться у заяві «Укрнафти».
Компанія заявила про стурбованість на підприємстві «ситуацією, що склалася».
«Представники акціонерів НАК "Нафтогаз" та Міноборони не надали документів, що стосуються діяльності Товариства в новому форматі. Рішення суду, що санкціонує проведення силових дій, також відсутнє», — заявили у компанії.
Доповнено о 12:52. Служба безпеки відповіла, що її співробітники «здійснюють превентивні заходи», щоб не допустити дестабілізації роботи одного з найбільших нафтопереробних заводів України та забезпечити його передавання до держвласності у робочому стані.
Так, співробітники СБУ та БЕБ перевіряють інформацію про багатомільйонні ухилення менеджментом компанії від сплати обов’язкового акцизного збору за 2022 рік.
Окремо перевіряється інформація щодо можливих порушень для збільшення прибутку під час виготовлення пального.
За процесуального керівництва Офісу генпрокурора готується повідомлення про підозру менеджменту компанії за ч. 3 ст. 212 ККУ — ухилення від сплати податків, зборів.
Нагадаємо, «Укрнафта» є найбільшою нафтовидобувною компанією країни. За даними «Економічної правди», 50%+1 акція «Укрнафти» належить НАК «Нафтогаз України», а ще близько 42% — групі компаній, пов'язаних із колишніми акціонерами «ПриватБанку» Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим.
Що передувало?
6 листопада Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) ухвалила рішення про примусове відчуження у власність держави акцій ПАТ «Укрнафта», ПАТ «Укртатнафта», АТ «Мотор Січ», ПрАТ «АвтоКрАЗ» та ПрАТ «Запоріжтрансформатор». У такий спосіб регулятор дозволив списання акцій вказаних підприємств із рахунків приватних осіб у власність держави.
Зеленський пояснив, що рішення ухвалили на засіданні Ставки Верховного Головнокомандувача. Продукція цих стратегічно важливих підприємств критично необхідна для ЗСУ та енергетичного сектора.
У РНБО пояснили, що вилучені активи набули статусу військового майна. Управління цими активами здійснюватиме Міністерство оборони України. Після завершення воєнного стану активи можуть повернути власникам або буде відшкодовано їхню вартість.
- Поділитися: