Фонд державного майна України включив до переліку малої приватизації 9 підприємства Укроборонпрому.

Про це повідомляє проект «Марлін», посилаючись на відповідь Фонду держмайна.

Зазначається, що до переліку приватизації віднесли, зокрема, херсонський завод «Судмаш», Вінницький авіаційний завод, Запорізький автомобільний ремонтний завод, Івано-Франківський котельно-зварювальний завод, Харківський завод транспортного устаткування, 171 Чернігівський ремонтний завод, Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння, Центральний науково-дослідний інститут навігації і управління та Укрборонресурси.

Загалом приватизувати хочуть 9 підприємства Укроборонпрому.

Однією з причин продажу підприємств є їхня збитковість, а також через велику заборгованість, зокрема перед державою.

Наразі продаж зазначених підприємств Укроборонпрому не здійснюється, адже державний концерн не передав їх у розпорядження Фонду держмайна.

Концерн Укроборонпром об’єднує більше 100 підприємств-учасників у 5 основних галузях оборонної промисловості, зокрема, у розробці та виготовленні озброєння та техніки, науковій діяльності та експортно-імпортних операціях. Концерн має більше 10 конструкторських бюро, загальна кількість співробітників концерну — близько 80 тисяч осіб.

Раніше повідомлялось, що Укроборонпром став найбільшим боржником з виплати зарплат в Україні.

Нагадаємо, що наприкінці квітня 2018 року в Міністерстві юстиції заявили, що продадуть майно та споруди Миколаївського суднобудівного заводу через заборгованість із виплати зарплати працівникам. В Укроборонпромі повідомили, що такий продаж незаконний, адже завод включено до переліку об’єктів, що мають стратегічне значення.

18 червня стало відомо, що на Миколаївському суднобудівному заводі почали погашати заборгованість по зарплатах.

Поділитись: