Укроборонпром пояснив купівлю броньовиків у компанії Гладковського
Державний концерн Укроборонпром відреагував на публікацію про закупівлю бронеавтомобілів у компанії соратника Порошенка Олега Гладковського, фігуранта справи про розкрадання в оборонці — кажуть, що угоду уклало попереднє керівництво.
Про це пише прес-служба концерну.
Там кажуть, що угоду про закупівлю 6 бронеавтомобілів з компанією Гладковського уклали ще в січні 2019 року, тобто за попереднього керівництва компанії Укроборонсервіс (дочка Укроборонпрому).
«Сама закупівля відбулася поза системою Прозорро, а підписаний контракт містив лише орієнтовну вартість автомобілів», — йдеться у повідомленні.
Чинне керівництво концерну запевняє, що «реанімувало та виконало» цей контракт, а ще домоглося знижки на броньовики.
«Собівартість одного автомобіля вдалося знизити на 5,4 млн грн», — заявив директор «Укроборонсервісу» Володимир Воронін.
В Укроборонпромі кажуть, що «врятували» контракт, який зірвало попереднє керівництво.
«Таким чином, нова команда Укроборонпрому не закуповувала бронетранспортери у “компанії Гладковського”, а лише виконала контрактні зобов’язання підприємства перед замовником — Міністерством оборони України, та вимоги законодавства про закупівлі», — підсумували в концерні.
На що відреагував Укроборонпром?
12 жовтня «Наші гроші» написали про цю угоду з посиланням на дані системи держзакупівель ProZorro. Згідно з цими даними, Укроборонсервіс витратив 45 мільйонів гривень на придбання шести броньованих автомобілів у компанії, яка належить «Богдан Моторс» Олега Гладковського.
Історія про Гладковського
Олег Гладковський ㅡ власник «Богдан Моторс», колишній заступник секретаря Ради нацбезпеки і оборони та близький друг колишнього президента Петра Порошенка. Раніше власником «Богдана» був Порошенко, але пізніше обміняв компанію Гладковському на його долю у «Рошені».
Минулого року Олег Гладковський та його син Ігор стали фігурантами гучної справи про розкрадання в Міністерстві оборони України. У лютому 2019 року журналісти з проєкту Bihus.Info опублікували масштабне розслідування про схеми при закупівлях в «оборонці». За оцінкою розслідувачів, сума, яку заробили на схемі, — щонайменше 250 мільйонів гривень.
Основою для розслідування став анонімний лист з архівом листувань фігурантів схеми, який журналісти отримали восени 2018 року. За своїми даними вони встановили, що лист є автентичним.
Після публікації розслідування журналістів правоохоронці почали своє. Національне антикорупційне бюро України повідомило про підозри 7 фігурантам справи про розкрадання в оборонній сфері, зокрема й Олегу Гладковському. У межах розслідування НАБУ вилучило 15 томів документів про роботу Міноборони з «Богданом».
Наразі НАБУ та детективи Спеціалізованої антикорупційної прокуратури завершили слідство щодо Олега Гладковського. Його звинувачують у використанні службового становища для отримання неправомірної вигоди. Правоохоронці направлять обвинувальний акт до Вищого антикорупційного суду.
- Поділитися: