За три квартали 2018 року Укрпошта отримала 514,1 мільйонів гривень збитку, при тому, що дохід компанії за цей час зріс на 1 мільярд гривень порівняно з аналогічним періодом 2017 року.

Зазначається, що головним джерелом збитку є низький тариф на доставку пенсій населенню. Зокрема, за цим напрямком діяльності компанія отримала близько 1 мільярда гривень збитку.

«Стабілізація фінансового стану компанії неможлива без зміни тарифу на доставку пенсій, який має бути на рівні собівартості. Це не субсидія, а необхідність розрахуватися з Укрпоштою за надані послуги», — зазначив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Він також додав, що небажання Пенсійного фонду підвищити тариф на доставку пенсій може призвести до того, що близько 4,5 мільйонів пенсіонерів не зможуть отримати пенсії через закриття Укрпоштою відділень у селах.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Громадське.Реформа»: Укрпошта хоче закрити половину відділень. Уряд проти

Нагадаємо, що 26 жовтня стало відомо, що Укрпошта може відмовитись від доставки пенсій та закрити відділення у сільській місцевості через нерентабельність. Пізніше, у коментарі Громадському, голова компанії уточнив, що відділення не закриють, якщо Пенсійний фонд підвищить тариф на доставку пенсій.

«У середньому кожне (відділення) щомісяця зазнає збитків майже на 3 тисячі гривень. Одна з головних причин збитковості — доставка пенсій за тарифами, нижчими від собівартості. На кожній доставці втрачаємо 19 гривень», — повідомляв очільник Укрпошти.

Як повідомлялося, Укрпошта закриє частину відділень у невеликих селах та замінить їх на поштарів, що будуть пересуватись на автомобілях. В Укрпошті заявляли, що утримання відділень у селах з населенням менше 2000 осіб є економічно невигідним.

Президент України Петро Порошенко заявляв, що виступає проти закриття відділень Укрпошти.

Поділитись: