Акціонерне товариство «Укрсоцбанк» подало до Окружного адміністративного суду на Національний банк України. У суді банк хоче оскаржити рішення регулятора про накладання штрафу у розмірі 30,45 мільйона гривень.

Зазначимо, що Національний банк наклав рекордний штраф на «Укрсоцбанк» за підозру у сприянні відмиванню коштів на загальну суму близько 1 мільярда гривень. Також Нацбанк виніс попередження «Укрсоцбанку», у якому застеріг установу від продовження практики видачі кредитів без належного документарного оформлення.

Після рішення про накладання штрафу на «Укрсоцбанк», банк повідомив, що не погоджується з таким рішення регулятора, адже виявив відмивання коштів ще задовго до перевірки та припинив такі операції.

Нагадаємо, що Нацбанк наклав на Укрсоцбанк штраф у розмірі 30,4 мільйона гривень за порушення вимог фінансового моніторингу, зокрема видачу 1 мільярда гривень готівки особам за фіктивними документами, або взагалі без документів.

Зазначимо, що «Укрсоцбанк» належить до фінансової групи «Альфа-банку». «Альфа-банк» належить кільком росіянам. Зокрема, 30 акцій банку належить одному з найбагатших російських олігархів Михайлу Фрідману, який має ізраїльське громадянство. На початку 2000-х Фрідман брав активну участь у суспільному житті Росії, зокрема очолював суспільну палату РФ як представник сімей військовослужбовців. Також олігарх має тісні зв’язки з чинною президентською адміністрацією Росії.

Поділитись: