Державне підприємство Укрспирт, яке наразі має монопольне право на виробництво спирту на території України, перерахувало до бюджету 4,2 мільйона гривень після того, як там провели аудит.

Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

«Укрспирт сьогодні перерахував державі перші платежі. 1,7 млн грн — податку на прибуток за 3 квартал та 2,5 млн грн дивідендів», — повідомив міністр.

Зазначимо, що наразі уряд намагається реформувати спиртову галузь. З цією метою Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт про скасування державної монополії на виробництво спирту. Надалі очікується, що приватні компанії в Україні зможуть займатися виробництвом спирту. Це має побороти тіньовий ринок у галузі та збільшити надходження до бюджету.

Разом з цим уряд розпочав фінансовий аудит Укрспирту, за підсумками якого виявили доходи, з яких державна компанія і заплатила дивіденди та податки.

У профспілці працівників агропромислового комплексу України у коментарі hromadske повідомили, що сплата Укрспиртом дивідендів до бюджету не пов'язана з проведенням аудиту на підприємстві. Там зазначають, що державна компанія є прибутковою, а у 2018 році сплатила 389,82 мільйона гривень податків та інших платежів до бюджетів всіх рівнів.

Напередодні президент зареєстрував у парламенту законопроєкт про демонополізацію виробництва спирту. У разі його ухвалення, приватним компаніям дозволять виробляти спирт. Раніше в уряді підрахували, що через державну монополію на виробництво спирту Україна щороку втрачає близько 4,6 мільярда гривень через розвиток тіньового сектору. Цю держмонополію там запропонували скасувати.

Раніше повідомлялось, що Укрспирт з 1 липня припинив відвантажувати спирт українським виробникам алкогольної продукції через правову колізію.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile