Укрзалізниця повідомила про зміну умов перевезення вантажів залізничним транспортом. Відтепер договори з вантажоперевізниками компанія укладатиме в електронній формі. Також компанія запроваджує нову плату за користування вагонами.

Про це повідомив голова Укрзалізниці Євген Кравцов.

«Ми пропонуємо клієнтам підписувати новий договір не в паперовому, а в електронному вигляді. Стоси паперу і нерви профільних департаментів (а також час клієнтів) зберігаємо. Укрзалізниця у смартфоні», — повідомив Кравцов.

Серед нововведень також запровадження нової плати, яка має стимулювати перевізників ефективніше використовувати вантажні вагони.

«Наша логіка така: чим справніше керуєш технологічним процесом — тим менше платиш. Використовувати зерновози як елеватори, бо це дешевше — не за адресою», — пояснив голова Укрзалізниці.

Також компанія надаватиме знижку у розмірі 25% за користування вантажними вагонами на маршрутних відправленнях, передбачила більш лояльні умови оплати своїх послуг.

2 вересня Володимир Зеленський доручив до кінця 2019 року розробити план реструктуризації Укрзалізниці.

Нагадаємо, що прем'єр-міністр України Олексій Гончарук пропонував розділити Укрзалізницю на 3 компанії, 2 з яких приватизувати. У державній власності, відповідно до задуму прем'єра, має залишитися лише залізничне полотно.

Напередодні голова Укрзалізниці Євген Кравцов пропонував продати частину акцій Укрзалізниці приватним компаніям для залучення інвестицій.

Раніше виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера, позаштатний радник президента Володимира Зеленського Олег Устенко в ефірі «Радіо НВ» зазначив, що Укрзалізницю потрібно розділити і продати, залишивши в руках держави «стратегічні речі і не дуже цікаві для бізнесу».

«Монстри, які існують, повинні бути вбиті та розчленовані. Я маю на увазі НАК Нафтогаз, Укрзалізницю», — зазначив він.

У відповідь міністр інфраструктури України Володимир Омелян цю ідею розкритикував, зазначивши, що вона «може знищити логістику в Україні».

Голова Укрзалізниці Євген Кравцов повідомляв, що частину Укрзалізниці можуть продати іноземним інвесторам.

Поділитись: