Економіка / Бізнес

Укрзалізниця підвищить тарифи на вантажні перевезення на 14,2%

Укрзалізниця
Економіка/Бізнес/Укрзалізниця підвищить тарифи на вантажні перевезення на 14,2%
Зберегти
Вигляд
В Укрзалізниці повідомили, що у 2019 році тарифи на вантажні перевезення зростуть на 14,2%. Раніше там закладали зростання на 16,6%.

Відповідне коригування фінансового плану Укрзалізниця здійснила на підставі даних Держстату, у яких ціни виробників у 2018 році зросли саме на 14,2%. Таким чином, у компанії вважають справедливим підвищити на таку ж суму тарифи на перевезення вантажів.

«Ми чесні з ринком і виконуємо обіцяне. Ініціюємо автоматичну індексацію тарифів на рівень індексу цін виробників промислової продукції. Наразі по факту 2018 року не йдемо з випередженням, індексуючи на прогнозний показник з подальшим коригуванням на факт», — повідомив директор з економіки та фінансів Укрзалізниці Андрій Рязанцев.

За його словами, через те, що тарифи на вантажні перевезення не підвищували протягом тривалого часу, компанія втратила потужності та можливості для здійснення траспортування вантажів.

«Запропонована нами автоматична індексація тарифів – це фактично коригування до реальних економічних умов, у першу чергу це видатки на підготовку тягового рухомого складу для потреб економіки. Без достатнього обсягу грошових коштів Укрзалізниця не може у повному обсязі готуватися до пікових перевезень», — додав Рязанцев.

Напередолдні в Укрзалізниці підвищили вартість постільної білизни та напоїв для пасажирів поїздів далекого сполучення. Так, вартість постільної білизни зросла з 30 гривень до 50 гривень за комплект.

Раніше повідомлялось, що протягом 2019 року Укрзалізниця планує підвищити ціни на квитки на 12,4%.

Також повідомлялося, що Укрзалізниця планує інвестувати до $1 млрд в економіку, але за умови підвищення вартості вантажних тарифів.

Також в Укрзалізниці повідомляли, що потребують 1 трильйона гривень інвестицій, зокрема 111 мільярдів гривень — на забезпечення пасажирських перевезень.

Пов`язані новини