Відповідно до фінансового плану Укрзалізниці на 2019 рік плануються інвестиції в економіку на рівні 24,5 мільярда гривень. Водночас, у компанії кажуть, що виконають цей план лише за умови збільшення тарифів на вантажні перевезення.

Зокрема, компанія вкладатиме кошти у виробництво 46 нових пасажирських вагонів, 3650 вантажних піввагонів, а також придбання 15 локомотивів General Electric.

Для здійснення цих інвестицій Укрзалізниця потребує збільшити власні надходження.

«Як мінімум наступного року це — індексація тарифу та його прив’язка до індексу цін товаровиробників, а також часткове зближення класів вантажів разом з уніфікацією порожнього пробігу», — повідомив очільник компанії Євген Кравцов.

Раніше в Укрзалізниці повідомляли, що потребують 1 трильйона гривень інвестицій, зокрема 111 мільярдів гривень — на забезпечення пасажирських перевезень.

Раніше в Укрзалізниці просили у держави компенсувати збитки від діяльностінерентабельних вантажних станцій.

Зазначимо, що у Міністерстві інфраструктури повідомляли про початок оренди вантажних вагонів через систему «Prozorro.Продажі» з листопада 2018 року.

Зазначимо, що наразі в Україні є проблеми з транспортуванням вантажів залізницею. Раніше деякі компанії звинувачували Укрзалізницю у несправедливому розподілі вантажних вагонів та у корупції при транспортуванні вантажів залізницею.

Відсутність можливості транспортування вантажів впливає на доходи промислових підприємств, а також обсяги експорту та надходження валютної виручки до України.

Напередодні Укрзалізниця підвищила тарифи на користування вантажними вагонами приблизно у півтора рази.

Також Укрзалізниця просила у держави компенсацію за обслуговування збиткових залізничних станцій.

Поділитись: