Укрзалізниця виставила перші 8 лотів з оренди вантажних вагонів у системі електронних аукціонів «Prozorro.Продажі». Загальна кількість вагонів, які таким чином здадуть в оренду, складає 55 штук.

Зазначається, що лоти сформовані по 5-10 вагонів у кожному. Зокрема, компанія пропонує товаровиробникам 5 напіввагонів та 50 зерновозів. Середня вартість оренди одного напіввагона складає 819 гривень на добу, зерновоза — 1055 гривень.

Переможці аукціонів отримають вагони у період з 14 по 18 січня 2019 року.

Раніше в Укрзалізниці повідомляли, що планують запустити оренду вантажних вагонів через систему «Prozorro.Продажі» у листопаді 2018 року.

Зазначимо, що наразі в Україні є проблеми з транспортуванням вантажів залізницею. Раніше деякі компанії звинувачували Укрзалізницю у несправедливому розподілі вантажних вагонів та у корупції при транспортуванні вантажів залізницею.

Відсутність можливості транспортування вантажів впливає на доходи промислових підприємств, а також обсяги експорту та надходження валютної виручки до України.

Напередодні Укрзалізниця підвищила тарифи на користування вантажними вагонами приблизно у півтора рази.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що в Укрзалізниці планують виставляти вільні місця у вантажних вагонах на відкриті аукціони Prozorro.

«Такі аукціони проводитимуться щодня. Стартова ціна лоту — ціна оренди одного вагону на добу. Кількість вагонів та діб, на які буде надаватись оренда будуть зазначатись в інформації про лот», — повідомляли в Мінекономіки раніше.

Також аналітики Bloomberg попереджали, що дефіцит вантажних вагонів в Україні може значно ускладнити експорт продукції у 2018 році.

Поділитись: