Ультраправий кандидат у прем'єри Нідерландів заявив про готовність допомагати Україні. Раніше він виступав проти

Лідер нідерландських ультраправих, які перемогли на виборах до нижньої палати парламенту, Ґерт Вілдерс заявив, що його країна підтримає будь—яку допомогу Україні. Раніше він виступав проти цього, а також критикував українських біженців.

Про готовність підтримувати Україну Вілдерс написав у соцмережі X.

«PVV ("Партія свободи", яку очолює політик — ред.) підтримує Україну і готова обговорювати будь-які форми допомоги», — сказав він, назвавши війну росії проти України «незаконною та варварською».

Раніше Вілдерс виступав за припинення постачання зброї Україні, бо, мовляв, Нідерланди самі потребують зброї для захисту.

Reuters пише, що позиція політика в питанні допомоги Україні заважає йому сформувати коаліційний уряд після трьох місяців після його перемоги на виборах, оскільки його потенційні партнери ніколи б не підтримали його в цьому.

Попри заяву про готовність допомагати Україні, Вілдерс повідомив, що Нідерланди не зможуть укласти з Україною безпекову угоду, про що нещодавно повідомили в уряді країни. За його словами, це неможливо, адже уряд його попередника Марка Рютте йде у відставку.

Перемога Вілдерса на виборах

На парламентських виборах у Нідерландах в листопаді 2023 року лідирувала ультраправа «Партія свободи» на чолі з антиісламським популістом Ґертом Вілдерсом, який виступає проти допомоги Україні.

60-річний лідер партії неодноразово заявляв, що Нідерланди повинні припинити постачати зброю Україні, бо, мовляв, зброя потрібна їм для захисту. Крім того, назвав свою країну «дурнем Європи», оскільки вона прийняла дуже багато українських біженців. Однак жодна з партій, із якими він потенційно міг би сформувати уряд, не поділяє цих ідей.

Вілдерс хоче провести референдум щодо виходу з Європейського Союзу, який отримав назву Nexit, хоча він визнає, що національних настроїв для цього немає. Він також вважає, що Нідерланди мають значно скоротити свої виплати Євросоюзу та блокувати приєднання будь-яких нових членів.

Три інші великі партії, які здобули багато місць у парламенті, виключили можливість співпраці з політсилою Вілдерса через його ультраправу політику.