Заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров розповів деталі свого звільнення.

Заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров, розповідаючи деталі свого звільнення, пригадав, що його привезли із лікарняної палати до Сімферопольського аеропорту і посадили в літак, не надаючи жодних пояснень. І він до останнього не знав, куди їх з іншим політв’язнем Ахтемом Чийгозом везуть російські силовики.

Про це Умеров розповів в ексклюзивному інтерв’ю Громадському.

«Можна сказати, що мене викрали із лікарняної палати, привезли до Сімферопольського аеропорту. В літак коли посадили, там вже сидів Ахтем (Чийгоз – ред.), нам не дали можливості не те, щоб говорити, а навіть подивитись одне на одного та привітатись», – згадує він.

Під час польоту Умерова та Чийгоза супроводжували щонайменше 15 силовиків РФ. Із Сімферополя вони прилетіли до Анапи на дозаправку, і за кілька годин полетіли далі. Увесь цей час політв’язні не знали, куди їх везуть. І враховуючи, що він відмовився писати прохання про помилування, Умеров не сподівався на краще.

«Які думки вирували в голові – навіть пригадувати не хочеться. Мені чомусь здавалось, що везуть кудись до Сибіру. Коли з ілюмінатора побачив будиночки із червоними дахами та мечеті турецької архітектури – зрозумів, що нас вивозять до Туреччини», – сказав Умеров.

Він розповів, що в Анкарі літак зупинився десь на краю летовища. Метрів за 200 від трапу стояв мікроавтобус, біля якого було кілька людей. Умеров і Чийгоз самостійно дійшли від літака до мікроавтобусу, таким чином навіть безпосереднього контакту тих, хто супроводжував і тих, хто зустрічав – не було.

«Лише біля мікроавтобусу ми із Ахтемом, з яким не бачились майже три роки, обнялись та привітались», – пригадує заступник голови Меджлісу.

Повну версію інтерв’ю зі звільненим заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеровим незабаром дивіться в ефірі та читайте на сайті Громадського.

25 жовтня представників Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму видали турецькій стороні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Воля для Умерова і Чийгоза: як звільняли кримських політв'язнів

27 жовтня Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз повернулися в Україну. Напередодні Умеров та Чийгоз зустрілися з президентом Туреччини Ердоганом.

ДИВІТЬСЯ: «Ми вдома» – кримські політв'язні Умеров і Чийгоз повернулись до України (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: