УКРАЇНА

Умеров про вивезення із Криму: Мені здавалось, що везуть кудись до Сибіру

31 жовтня, 2017 18:07
УКРАЇНА/Умеров про вивезення із Криму: Мені здавалось, що везуть кудись до Сибіру
Зберегти
Вигляд
Заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров розповів деталі свого звільнення.

Заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров, розповідаючи деталі свого звільнення, пригадав, що його привезли із лікарняної палати до Сімферопольського аеропорту і посадили в літак, не надаючи жодних пояснень. І він до останнього не знав, куди їх з іншим політв’язнем Ахтемом Чийгозом везуть російські силовики.

Про це Умеров розповів в ексклюзивному інтерв’ю Громадському.

«Можна сказати, що мене викрали із лікарняної палати, привезли до Сімферопольського аеропорту. В літак коли посадили, там вже сидів Ахтем (Чийгоз – ред.), нам не дали можливості не те, щоб говорити, а навіть подивитись одне на одного та привітатись», – згадує він.

Під час польоту Умерова та Чийгоза супроводжували щонайменше 15 силовиків РФ. Із Сімферополя вони прилетіли до Анапи на дозаправку, і за кілька годин полетіли далі. Увесь цей час політв’язні не знали, куди їх везуть. І враховуючи, що він відмовився писати прохання про помилування, Умеров не сподівався на краще.

«Які думки вирували в голові – навіть пригадувати не хочеться. Мені чомусь здавалось, що везуть кудись до Сибіру. Коли з ілюмінатора побачив будиночки із червоними дахами та мечеті турецької архітектури – зрозумів, що нас вивозять до Туреччини», – сказав Умеров.

Він розповів, що в Анкарі літак зупинився десь на краю летовища. Метрів за 200 від трапу стояв мікроавтобус, біля якого було кілька людей. Умеров і Чийгоз самостійно дійшли від літака до мікроавтобусу, таким чином навіть безпосереднього контакту тих, хто супроводжував і тих, хто зустрічав – не було.

«Лише біля мікроавтобусу ми із Ахтемом, з яким не бачились майже три роки, обнялись та привітались», – пригадує заступник голови Меджлісу.

Повну версію інтерв’ю зі звільненим заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеровим незабаром дивіться в ефірі та читайте на сайті Громадського.

25 жовтня представників Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму видали турецькій стороні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Воля для Умерова і Чийгоза: як звільняли кримських політв'язнів

27 жовтня Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз повернулися в Україну. Напередодні Умеров та Чийгоз зустрілися з президентом Туреччини Ердоганом.

ДИВІТЬСЯ: «Ми вдома» – кримські політв'язні Умеров і Чийгоз повернулись до України (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини