Світ

Унаслідок вибуху у Кабулі загинули 9 журналістів

30 квітня, 2018 17:00
Світ/Унаслідок вибуху у Кабулі загинули 9 журналістів
Зберегти
Вигляд
У столиці Афганістану, Кабулі, 30 квітня терорист-смертник підірвав себе на мотоциклі. Одразу після першого вибуху, після того як на місце події прибули медики та журналісти, стався другий. Смертник перебував у натовпі, вдаючи журналіста, після чого підірвав себе.

Спочатку стало відомо про загиблого унаслідок вибуху фотографа новинного агентства AFP Ша Марая. Пізніше повідомили, що загинули ще 8 журналістів.

За останніми даними, серед загиблих унаслідок теракту був репортер афганської редакції ВВС Ахмат Шах.

Серед загиблих троє співробітників Radio Free Europe/Radio Liberty.  а також журналісти афганських телеканалів Tolo News, 1TV та Jahan TV, повідомляє BBC News.

Ша Марай почав працювати в Agence France Press водієм на початку 1990-х.

«Завдяки його інтересу до світу, цікавості та любові до фотографії, його відправили до Франції навчатися», — пише про фотографа журналіст ВВС Манфуз Зубаіде.

Після повернення, він почав знімати найшокуючі події, що спіткали його рідне місто, Кабул.

Один з репортажів Ша Марая про Кабул має назву When hope is gone (Коли надії вже нема). Його опублікувало AFP у 2016 році.

Одна з найбільш знакових фотографій Марая була зроблена після нападу на шиїтську мечеть у 2017 році: знімок переляканої дитини, яка шукала свого батька, поки нападники були ще всередині мечеті.

Серед загиблих — журналіст Radio Free Europe/Radio Liberty Абдулла Хананзай.

Ще один загиблий — журналіст афганського телеканалу 1TV Газі Разулі. Жертвою вибуху також став оператор цього каналу Новроз Алі Раджабі.

Мухаррам Дурані також була журналісткою Radio Free Europe/Radio Liberty. 

 

 

У Кабулі 30 квітня сталися 2 вибухи. Кількість загиблих досі точно не відома та зростає. Наразі відомо про 21 загиблого.

Спочатку з'явилося повідомлення про підрив мотоциклу, який здійснив смертник поблизу Агентства з розвідки Афганістану.

Другий вибух стався у той час, коли люди намагалися надати допомогу постраждалим від першого, просто поруч з журналістами та медиками, що прибули на місце події.

Пов`язані новини