Світ / Європа

Університет Цюриха скасував візит прем’єра Чехії Бабіша через його комуністичне минуле

«Радіо Прага»
Світ/Європа/Університет Цюриха скасував візит прем’єра Чехії Бабіша через його комуністичне минуле
Зберегти
Вигляд
У Швейцарії Університет Цюриха скасував візит і виступ прем’єр-міністра Чехії Андрея Бабіша через його можливу співпрацю зі спецслужбами комуністичної Чехословаччини.

Раніше було заплановано, що Бабіш виступить 3 грудня з нагоди відкриття в університеті виставки «Друге життя: розповіді про людей, які знайшли новий дім у Швейцарії після 1968 року».

Як повідомляє «Радіо Прага», чехословацькі мігранти написали до університету відкритого листа, в якому зазначили, що Бабіш співпрацював зі спецслужбами комуністичної влади, тому йому не варто брати участь в цьому заході.

Зазначимо, що, за інформацією словацького Інституту пам’яті народів, з 1982 по 1985 рік Бабіш був інформатором чехословацької Служби державної безпеки (StB).

Нагадаємо, 13 листопада видання Seznam опублікувало документальний фільм, у якому син прем'єра Чехії Андрея Бабіша стверджує, що батько примусово запроторив його в окупований Росією Крим, аби той мовчав про фінансові махінації батька.

15 листопада Сенат Чехії закликав прем’єр-міністра Андрея Бабіша піти у відставку через скандал довкола його сина, який заявив, що восени 2017 року його батько насильно відправив його у Крим, аби сховати від корупційного розслідування. 

16 листопада прем'єр заявив, що не піде у відставку добровільно.

Прем’єр-міністра Андрей Бабіш разом з сином та кількома іншими членами родини фігурують у так званій справі «Гнізда лелеки», яка стосується махінацій із коштами ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Або в палату, або в Крим: чеський прем’єр «викрав» власного сина, щоб той мовчав про його махінації

Більше половини чехів вірять, що прем’єр країни намагається приховати свою причетність до справи «Гнізда лелеки». Відповідне опитування провела агенція Median: 54% опитаних чехів вважають, що сина Бабіша вивезли у 2017 році до Криму для того, щоб він не свідчив проти батька. Раніше прем’єр заявляв, що його син перебував на півострові добровільно. Водночас 50% чехів вірять, що Бабіш-молодший не знав, що він підписував, коли підписав документи пов’язані з цією справою. 57% респондентів вірять, що прем’єр намагається зробити усе для того, щоб його родина не свідчила у справі «Гнізда лелеки».

Пов`язані новини