УКРАЇНА

Уряд дозволив нацгвардійцям використовувати водомети в натовпі

20 грудня, 2017 15:26
УКРАЇНА/Уряд дозволив нацгвардійцям використовувати водомети в натовпі
Зберегти
Вигляд
Кабінет міністрів дозволив військовослужбовцям Національної гвардії використовувати водомети, але заборонив застосовувати сльозогінний газ в натовпі.

Кабінет міністрів дозволив військовослужбовцям Національної гвардії використовувати водомети, але заборонив застосовувати сльозогінний газ у натовпі.

Правила застосування й перелік спецзасобів, які можуть використовувати військові Нацгвардії, уряд затвердив 20 грудня, під час засідання, передають «Українські новини».

Так, їм дозволили використовувати гумові та пластикові кийки, електрошокери, наручники (сітки для зв’язування), службових собак і коней, засоби акустичного впливу, гранати і боєприпаси світлошумової та димової дії, а також пристрої для відстрілу гумових куль.

Крім того, Нацгвардії дозволено використовувати водомети й бронемашини (без штатного озброєння). Водночас заборонили їхнє використання, якщо температура повітря нижче +10 градусів.

Перед застосуванням спецзасобів військові Нацгвардії зобов’язані не менше двох разів через гучномовець попередити про це порушників.

Також після застосування спецзасобів нацгвардійці зобов’язані в найкоротші терміни забезпечити надання медичної допомоги потерпілим.

Заборонено застосовувати спецзасоби в навчальних закладах, лікарнях, дипломатичних представництвах (без письмової згоди).

Також заборонено застосовувати наручники більш ніж на дві години, бити кийками по голові, шиї, ключиці, статевих органах і животу, застосовувати світлошумові пристрої на відстані ближче двох метрів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Раніше злочинність була без гранат» — інтерв'ю з очільником Національної поліції

Більше про:
# водомет
Пов`язані новини