Світ

Уряд Великої Британії схвалив стратегію відносин з ЄС після виходу зі складу співдружності

9 липня, 2018 17:58
Світ/Уряд Великої Британії схвалив стратегію відносин з ЄС після виходу зі складу співдружності
Зберегти
Вигляд
Кабінет міністрів Сполученого Королівства схвалив колективну угоду щодо майбутніх відносин з Європейським союзом після Brexit.

Кабінет міністрів Сполученого Королівства схвалив колективну угоду щодо майбутніх відносин з Європейським союзом після Brexit.

Про це повідомляє BBC.

Зазначається, що члени британського уряду під час 12-годинного засідання погодили створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом для промислових і сільськогосподарських товарів, а також можливість створення спільної з ЄС митної території.

Прем’єр-міністерка Великої Британії Тереза Мей висловила сподівання, що ця угода дозволить розпочати новий етап переговорів з ЄС щодо Brexit.

Як зазначає політичний редактор BBC Лора Кунсберг, Мей обрала варіант угоди, який передбачає більш тісні відносини з ЄС, що, на думку журналістки, розсердить прихильників Brexit серед Консервативної партії.

Раніше президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що на саміті Євросоюзу 28-29 червня не вирішили найскладніші задачі щодо виходу Великої Британії зі співдружності.

Міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон заявив, що після Brexit підтримка України Великобританією стане ще більш інтенсивною.

26 червня Єлизавета ІІ дала королівську згоду на закон про Brexit.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якими будуть наслідки Брекзиту для України та НАТО?

29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit.  

На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британія залишає ЄС, але не Україну — британський міністр у справах Європи

Пов`язані новини