УКРАЇНА

Уряд зобов'язав Нафтогаз передати ГТС Міненерго після остаточного рішення арбітражу

14 лютого, 2018 18:09
УКРАЇНА/Уряд зобов'язав Нафтогаз передати ГТС Міненерго після остаточного рішення арбітражу
Зберегти
Вигляд
Кабінет міністрів України прийняв постанову, яка визначає чіткі терміни, коли акціонерна компанія «Нафтогаз України» має передати функції транспортування і зберігання газу новому газовому оператору «Магістральні газопроподи України».

Кабінет міністрів України прийняв постанову, яка визначає чіткі терміни, коли акціонерна компанія «Нафтогаз України» має передати функції транспортування і зберігання газу новому газовому оператору «Магістральні газопроподи України».

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

У постанові передбачено детальний механізм передачі «Магістральним газопроводам» майна Укртрансгазу, дочірньої компанії Нафтогазу. Це, зокрема, магістральні газопроводи, підземні сховища, сервісні служби.

Уряд України доручив правлінню компанії, а також Укртрансгазу та ПАТ «Магістральні газопроводи України» невідкладно забезпечити підготовчі заходи для своєчасної реалізації даної постанови КМУ, яка набуде чинності після остаточного рішення Стокгольмського арбітражу, винесення якого заплановано на кінець цього місяця.

Зазначається, що Нафтогаз та дочірній йому Укртрансгаз повинні в 20-денний термін після набуття чинності фінальних рішень Стокгольмського арбітражу передати Міненерго газотранспортну систему та підземні газові сховища. Після цього міністерство передасть отримані активи в управління «Магістральним газопроводам України».

Розділення функцій видобутку, транспортування та продажу газу є одним із зобов’язань України перед ЄС в рамках Третього енергетичного пакету.

Раніше Нафтогаз повідомив, що Стокгольмський суд знизив ціну російського газу на $20-50.

«Нафтогаз України» з кінця 2015 року не постачав газ з Росії. Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу Україна зобов'язана відновити постачання мінімальних обсягів газу з Росії відповідно до положення контракту «бери або плати».

«Бери або плати» — форма договору про постачання великих обсягів товарів, зокрема в сфері торгівлі енергоресурсами, коли постачальник бере на себе зобов'язання надати зафіксований у договорі обсяг, натомість покупець зобов'язується в будь-якому разі оплатити певну кількість цих товарів, незалежно від того, скільки він закупив насправді.

Пов`язані новини