Уродженець Чечні Мовсар Ескерханов, який мешкає у Німеччині, в ефірі чеченського телеканалу вибачився перед главою республіки Рамзаном Кадировим за зізнання у гомосексуальності, яке він зробив раніше.

Уродженець Чечні Мовсар Ескерханов, який мешкає у Німеччині, в ефірі чеченського телеканалу вибачився перед главою республіки Рамзаном Кадировим за зізнання у гомосексуальності, яке він зробив раніше.

Про це повідомляє BBC.

Він заявив, що зізнатися в гомосексуальності його змусили західні журналісти, щоб «зганьбити його перед чеченським народом і правителем».

В кінці вересня американський журнал Time опублікувало статтю про чеченця, який кілька років тому виїхав до Німеччини і не може отримати статус біженця.

Ескерханов розповів про те, що своєю історією він хоче допомогти іншим чеченським геям і закликає не боятися нікого. «Я не буду приховувати обличчя. Я не хочу навіть приховувати обличчя. Нехай весь світ побачить моє обличчя .. Якби мене відправили в Росію, вони б мене забрали в Чечню і вони б просто мене вбили. Нехай мене не буде завтра, але я хочу рятувати цих людей», — сказав він.

У понеділок 13 листопада чеченське телебачення показало анонс репортажу, в якому Ескерханов стверджує, що журналісти видання Time мали на меті зганьбити чеченців.

За його словами, західних журналістів покликав він сам, вони нібито обіцяли допомогти йому з отриманням документів у Німеччині, але не допомогли.

«Вони зганьбили мене перед чеченським народом і чеченським правителем, мене підставили. Тому я прошу вибачення у жителів Чечні, керівництва Чечні, чеченців, що проживають на Північному Кавказі і в Європі», — сказав він в ефірі чеченського телебачення.

Свій вчинок Ескерханов виправдовує тим, що раніше приймав протиепілептичні ліки через хворобу, проте, за його словами, тепер він йде на поправку.

Як відомо, на початку квітня російське видання «Новая газета» оприлюднило матеріал про затримання в Чечні більше сотні чоловіків, яких силовики запідозрили в гомосексуальності.

У коментарі Громадському редакторка відділу спецпроектів видання «Новая газета» Олена Мілашина навела дані про те, що у Чечні під час «зачисток» ЛГБТ-спільноти, улаштованих силовиками, убили близько 30 людей.

Крім того, Громадське публікувало на засадах партнерства матеріал видання «Новая газета» про дві хвилі репресій щодо гомосексуалів у Чечні, причетність до цього перших осіб республіки, а також інтерв’ю тих, хто вижив.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розправи над чеченськими геями: як режим Кадирова вбиває людей за сексуальну орієнтацію

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: