Британський уряд не має наміру відтерміновувати вихід із Європейського Союзу, попри повідомлення ЗМІ про нібито обговорення такої можливості. Про це заявив міністр з питань Brexit Стівен Барклі, пише Reuters.

Зокрема, Барклі заперечив інформацію, яка поширювалася у ЗМІ, про те, що Лондон і Брюссель таємно обговорюють можливість відтермінування Brexit.

«Можу абсолютно чітко заявити, що лінія уряду полягає в тому, щоб покинути ЄС 29 березня. Прем’єр-міністерка неодноразово заявляла про це в парламенті. Важливо, щоб результати референдуму поважалися», — додав міністр.

Нещодавно прем’єр-міністерка Великої Британії Тереза Мей запевнила, що голосування щодо Brexit у парламенті «безперечно» буде наступного тижня, який починається 14 січня. Очікується, що депутати голосуватимуть 15 січня.

Більшість членів британської Консервативної партії, лідеркою якої є Мей, виступає проти запропонованої нею угоди з Брюсселем і вважає, що краще вийти з ЄС без угоди, ніж з такою.

Якщо депутати проголосують проти угоди, Сполучене Королівство або залишить ЄС без угоди, або відтермінує Brexit.

Нагадаємо, голосування щодо умов Brexit у британському парламенті повинне було відбутися 11 грудня, однак Мей сказала, що голосування відкладається. Вона вирішила відкласти остаточне голосування, адже серед депутатів не було достатньої підтримки положень угоди про вихід з ЄС.

Головним каменем спотикання стало питання про те, як виглядатиме єдиний сухопутний кордон Великої Британії з ЄС, між Північною Ірландією та республікою Ірландія. У своєму виступі у парламенті Тереза Мей заявила, що вестиме перемовини з ЄС щодо змін до угоди. У Брюсселі наполягають: нинішній варіант угоди ― єдиний можливий. 

Раніше Європейський суд вирішив, що Британія зможе розірвати угоду з ЄС про Brexit в односторонньому порядку. і вона не потребуватиме згоди 27-х країн.

25 листопада країни ЄС ухвалили угоду з Британією про Brexit. Напередодні саміту прем’єрка Британії написала лист до народу, в якому закликала підтримати Brexit.

29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року.

Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Остаточно вийти з ЄС Британія має 29 березня 2019 року.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile