Чи не вперше Кабінет міністрів України не буде вносити зміни до Податкового кодексу напередодні ухвалення бюджету на наступний рік.

Про це повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова під час представлення бюджету на 2020 рік у Верховній Раді.

«Важливо, що вперше ми не подаємо під цей законопроєкт (про державний бюджет — ред.) зміни до Податкового кодексу. Всі доходи, які розраховані у бюджеті, базуються виключно на сьогоднішніх доходах та сьогоднішніх ставках і ми зменшуємо, насправді, цим бюджетом перерозподіл податків через бюджет», повідомила Маркарова.

Водночас Маркарова додала, що у бюджеті готові внести зміни у разі, якщо Рада ухвалить закони про легалізацію видобутку бурштину та легалізацію грального бізнесу. Такі зміни врахують між першим та другим читанням.

5 вересня, у неділю, уряд вніс до Ради законопроєкт №2000 «Про державний бюджет на 2020 рік». Раніше під цим номером на сайті Ради зареєстрували законопроєкт «Про бюдлт».

У бюджеті передбачено зростання мінімальної зарплати до 4723 гривень на місяць, доходи бюджету очікуються в 1 трильйон 79 мільярдів гривень. Витрати — 1,17 трильйона гривень, дефіцит бюджету — 2,09% від ВВП.

У самому бюджеті середній курс долару не закладений, але у макропрогнозі уряду він встановлений на рівні 28,2 гривні за долар.

Видатки на оборону збільшаться на 33,8 мільярда гривень — до 245,8 мільярда. На забезпечення енергетичної незалежності передбачено 2 мільярди, на розвиток дорожньої інфраструктури — 74,4 мільярда, фінансування Пенсійного фонду — 172,6 мільярда.

У бюджеті передбачено 438,1 мільярда гривень на виплату державних боргів — це близько 40% бюджету. При цьому частка держави в економіці має зменшитися.

Утім, в уряді наголосили, що проєкт бюджету, який внесли до Ради, складено на економічному прогнозі попереднього уряду. Також бюджет не враховує всіх запланованих реформ, які Кабмін планує провести, зокрема земельної. Тому остаточні цифри щодо доходів, курсу валют, дефіциту та іншого будуть відомі до розгляду документу депутатами в другому читанні, яке має відбутися до 2 листопада.

Зазначимо, що законопроєкт про державний бюджет на наступний рік складає Міністерство фінансів, потім його виносять на розгляд уряду, який має підтвердити цей документ та внести до Верховної Ради у вигляді законопроєкт.

У Раді бюджет, на відміну від інших законопроєкт, розглядять трьома читаннями: між першим і другим до нього можуть вносити поправки. Бюджет стає законом після того, як за нього проголосують депутати після третього читання, а законопроєкт підпишуть спікер та президент і опублікують в офіційній пресі уряду.

Поділитись: