Уряд дофінансує проєкт музею Голодомору. Його будівництво почали ще 12 років тому
Кабінет міністрів України 30 листопада підготує розпорядження, за яким мають дофінансувати проєкт будівництва комплексу Національного музею Голодомору—геноциду. Його будівництво розпочали ще у 2008 році.
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський під час вшанування пам'яті жертв голодоморів в Україні у суботу, 28 листопада.
«Проєкт Національного музею Голодомору-геноциду дуже важливий для України: для нашої історії та майбутнього. Були певні проблеми з фінансуванням цього проєкту. Однак такі проєкти мають виконуватися в обов’язковому порядку. Я дав доручення Кабінету Міністрів, і вже в понеділок це питання буде вирішено. Проєкт буде обов’язково завершено», — заявив Володимир Зеленський.
Що з будівництвом музею?
Будівництво музейного комплексу почалося ще у 2008 році, тоді побудували тільки першу чергу. Будівництву другої черги (власне музею) перешкодила, як зазначають у музеї, зміна влади у 2009 році.
Повернулися до цього питання лише у 2016 році, після звернення Громадського комітету із вшанування пам'яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 рр. і Світового конгресу українців до президента та Кабміну.
Так, будівництво 2-ї черги Національного музею Голодомору-геноциду розпочато у 2017 році та має бути закінченим у 2023 році.
Щороку у четверту суботу листопада Україна відзначає День пам'яті жертв голодоморів ㅡ національний день пам'яті загиблих під час голоду у 1921–1923 роках, 1932–1933 роках та 1946–1947 роках. Масовий голод охопив всю територію УРСР, через що загинули мільйони українців.
У 2006 році Верховна Рада Україна ухвалила закон, за яким Голодомор визнаний геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом. Низка країн офіційно визнали або засудили Голодомор як акт геноциду.
- Поділитися: