Президент України Володимир Зеленський видав указ, у якому зобов'язав Кабінет міністрів розробити законопроєкт про запровадження дворічної заборони (мораторію) на перевірки фізичних осіб-підприємців.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Офісу президента.

«До кінця року очікується розробка урядом проєктів законів щодо створення сприятливих умов для діяльності підприємців, зокрема запровадження дворічного мораторію на проведення перевірок фізичних осіб – підприємців (ФОП) та пом’якшення їхньої відповідальності за порушення порядку подання звітності, пов’язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій», — йдеться у повідомленні.

Крім цього Зеленський доручив уряд до кінця 2019 року розробити програму заходів, які дозволять покращити позиції України у рейтингу легкості ведення бізнесу, який складає Світовий банк (Doing Business).

Заборона на перевірки ФОПів має пом'якшити перехід на повну фіскалізацію розрахунків, тобто застосування касових апаратів при розрахунках спрощенців. Останній має відбутися з 1 січня 2021 року відповідно до ухвалених парламентом законопроєктів.

Нагадаємо, що 17 жовтня президент України Володимир Зеленський доручив Кабміну створити координаційну раду, яка має розробити низку законопроєктів щодо захисту та розвитку малого бізнесу. Очікується, що ці законопроєкти мають спростити умови ведення бізнесу для ФОПів.

Також Зеленський доручив запровадити в Україні 2-річний мораторій на перевірку ФОПів.

15 жовтня відбулися консультації в Офісі президента, за підсумками яких Зеленський оголосив про запровадження дворічного мораторію на перевірку ФОПів (крім тих, які займаються ризиковими видами діяльності). Після консультацій переговорна група від підприємців повідомила про те, що вони не задоволені пропозиціями Зеленського.

20 вересня депутати ухвалили закони, які зобов'язують ФОПів використовувати касові апарати.

Раніше повідомлялось, що ФОПи заборгували державі близько 6 мільярдів гривень податків.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile