Життя / Соціальний захист

Уряд може змінити систему монетизації субсидій та частково виплачувати їх готівкою

РБК-Україна
Життя/Соціальний захист/Уряд може змінити систему монетизації субсидій та частково виплачувати їх готівкою
Зберегти
Вигляд
Кабінет міністрів України планує змінити порядок видачі монетизованих субсидій (тобто субсидій, що виплачуються у грошовій формі). Зокрема, пропонують запровадити одразу дві формимонетизації субсидій, які діятимуть паралельно.

Про це повідомив міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Він зазначив, що таке рішення вирішили ухвалити під час наради за участю президента України, а також Нафтогазу, Укрпошти та інших зацікавлених сторін.

«Ухвалили політичне рішення про те, щоб тих людей, яким субсидію призначили з жовтня, перевести на готівкові розрахунки субсидіями з березня Це робиться для того, щоб до травня розуміти, який механізм є більш ефективним. Безготівковий механізм субсидій ми запустили з 1 січня, тепер напрацьовуємо готівковий», — повідомив Рева.

Відтак, в уряді пропонують, щоб з березня до травня в Україні діяло паралельно дві моделі монетизації субсидій: затверджена раніше, відповідно до якої кошти за субсидіями надходитимуть на рахунок в Ощадбанку, проте споживачі не зможуть ними скористатися, та нова, в межах якої субсидії виплачуватимуть безпосередньо споживачам.

«Сьогодні у нас 4 мільйони отримувачів субсидій, середній розмір субсидії складає 1,5 тисячі гривень (в опалювальний сезон). Це 6 мільярдів гривень на місяць будемо видавати готівкою», — додав Рева.

Раніше чинну модель монетизації субсидій розкритикували у Нафтогазі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гроші замість субсидій: як це працюватиме

27 грудня 2018 року уряд ухвалив постанову про перехід до системи надання субсидій у грошовій формі (монетизації). Зокрема, нею передбачено, що субсидії нараховуватимуть на персональні рахунки споживачів, відкриті в Ощадбанку, а звідти їх сплачуватимуть безпосередньо на комунальні послуги.

Зазначимо, що монетизація субсидій — це перехід до моделі, коли призначені населенню субсидії виплачуються у грошовій формі, а не у вигляді знижки у тарифах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Закони, які стали чинними: що міняється в житті українців з 1 січня2019

Раніше в уряді повідомляли, що планують завершити процес монетизації субсидій до жовтня 2019 року.

Зокрема, перехід на монетизацію субсидій відбудеться у 3 етапи. Першим етапом передбачається, що з 1 січня 2019 року монетизується субсидія для 100-150 тисяч сімей, які звернулись за субсидіями з новим пакетом документів.

Починаючи з травня відбудеться монетизація субсидій для тих домогосподарств, яким призначили субсидію на неопалювальний сезон, а з 1 жовтня відбудеться повний перехід на монетизацію субсидій.

Пов`язані новини