Уряд не втручатиметься у судові процеси навколо ПриватБанку, а реформуватиме суди — прем’єр

У Кабінеті міністрів України заявили, що не будуть втручатися у судові процеси щодо націоналізації ПриватБанку. Водночас, уряд буде працювати над судовою реформою для того, щоб суди не могли ухвалити несправедливих рішень, які похитнуть стабільність України.

Про це Гончарук повідомив під час інвестиційного форуму у Маріуполі 29 жовтня.

«Питання ПриватБанку наразі знаходиться у площини судів. Ми маємо робити так, щоб суди не ухвалювали не справедливі рішення. Це те, що ми точно будемо робити. І всі доступні нам інструменти на цьому шляху будуть застосовані», — заявив Гончарук.

Він зазначив, що уряд не може втручатися у судові процеси, адже судова гілка влади є незалежною від виконавчої.

«Від цього залежить макростабільність у країні. Якщо люди не побачать що правила змінилися — інвестор не прийдуть. Щодо деталей: рішення в кейсі Привату в площині судів, як я вже сказав, суди мають бути незалежними, бо якщо політики втрачаються в судові рішення — ні інвестиціям. Але розуміємо, що існуюча судова система потребує реформування, тож ми максимально швидко реформувати систему, щоб унеможливити судове рішення», — додав прем’єр.

Під час пресмарафону з журналістами 10 жовтня президент Володимир Зеленський виступив за проведення переговорів з колишнім власником ПриватБанку Ігорем Коломойським щодо майбутнього цього банку та вирішення судових суперечок.

17 жовтня Господарський суд Києва переніс ухвалення остаточного рішення у справі про повернення акцій ПриватБанку Коломойському. У суді вирішили дочекатися результатів апеляції, яку подала держава на рішення Окружного адміністративного суду, який визнав націоналізацію ПриватБанку незаконною.

Зазначимо, що наприкінці 2016 року ПриватБанку було націоналізовано рішенням українського уряду. Підставою для націоналізації стала фактична неплатоспроможність банку. Водночас, оскільки ПриватБанк був (і залишається) найбільшим банком України, закрити його не могли, а вивели з ринку шляхом передачі в управління державі.

Одразу після націоналізації український уряд докапіталізував банк на 155 мільярдів гривень. Таким чином банк уникнув банкрутства. Наразі ці кошти ПриватБанк намагається стягнути зі своїх колишніх власників у міжнародних та українських судах.