Засідання суду щодо законності угоди з купівлі продажу акцій ПриватБанку за позовом колишнього власника Ігоря Коломойського до держави, призупинили до того часу, поки не буде рішення іншого суду у справі щодо визнання ПриватБанку неплатоспроможним.

Про це повідомив виконуючий обов'язки голови Господарського суду Петро Паламар, передає журналістка hromadske.

У суді зазначають, що розгляд справи перенесли до ухвалення остаточного рішення у іншій справі щодо націоналізації ПриватБанку, яка розглядається в Окружному адміністративному суді. Нагадаємо, що цей суд визнав незаконним визнання ПриватБанку неплатоспроможним, через що держава мусила його націоналізувати. Держава це рішення оскаржила.

При цьому учасники судового процесу про перенесення розгляду справи не знали. Їм про це стало відомо лише у день розгляду, тобто 17 жовтня.

«Дійсно ми не бачили жодного рішення щодо зупинення справи і станом на вчорашній вечір, коли ми перевіряли судовий реєстр, стан розгляду справи, то такої інформації не було. Ми працюємо виключно з документами, тому чекаємо», — повідомив Андрій Пожидаєв представник ПриватБанку у суді.

«Щойно Національний банк отримав ухвалу Господарського суду міста Києва про те, що розглядаючи справу за позовом пана Коломойського та компанії Triantal Investments Ltd. до ряду відповідача, зокрема і до НБУ про витребування акцій ПриватБанку, суддя прийняла рішення, щоб зупинити провадження у цій справі до вирішення справи, яка розглядається у суді адміністративної юрисдикції щодо визнання так званої незаконною націоналізації. Справа це №826/7432, якщо я не помиляюся. Після того, як її розглянуть в адміністративному суді, буде продовжено слухання у цьому суді», — повідомив представник Національного банку у суді Віктор Григорчук.

Напередодні стало відомо, що будівлю Господарського суду, який має розглядати цю справу, евакуювали у зв'язку з повідомленням про замінування.

Зазначимо, що наприкінці 2016 року ПриватБанку було націоналізовано рішенням українського уряду. Підставою для націоналізації стала фактична неплатоспроможність банку. Водночас, оскільки ПриватБанк був (і залишається) найбільшим банком України, закрити його не могли, а вивели з ринку шляхом передачі в управління державі.

Одразу після націоналізації український уряд докапіталізував банк на 155 мільярдів гривень. Таким чином банк уникнув банкрутства. Наразі ці кошти ПриватБанк намагається стягнути зі своїх колишніх власників у міжнародних та українських судах.

Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх борг.

Поділитись: