Уряд Нової Зеландії підтримав зміни до законодавства щодо володіння зброєю після теракту в мечетях, унаслідок якого загинули півсотні людей.

Про це повідомила прем’єр-міністерка країни Джасінда Ардерн, пише ВВС.

Під час виступу на прес-конференції після засідання уряду, вона сказала, що планує повідомити деталі реформ до 25 березня.

«Це врешті означає, що протягом 10 днів після цього жахливого терористичного акту ми оголосимо про реформи, які, на мою думку, зроблять нашу громаду безпечнішою», — сказала вона.

На сьогодні, новозеландське законодавство не вимагає реєструвати придбану зброю. Раніше повідомлялося, що у влади Нової Зеландії насправді немає точних даних про кількість одиниць зброї в країні. 

Експерт з питань зброї Філіп Алперс стверджує, що кількість одиниць вогнепальної зброї в країні становить близько півтора мільйона одиниць. Населення Нової Зеландії складає майже 5 млн людей.

Нагадаємо, 15 березня у двох мечетях новозеландського міста Крайстчерч відкрили вогонь, загинули 49 людей.

Зранку 17 березня поліція знайшла ще одне тіло після розстрілу, кількість загиблих зросла з 49 до 50. Дев’ятеро людей залишаються в лікарні в критичному стані.

За 9 хвилин до розстрілу людей у двох мечетях новозеландського Крайстчерча терорист розіслав свій маніфест за понад 30 парламентськими адресами, зокрема прем'єр-міністерці країни Джасінді Ардерн. Зазначимо, що в маніфесті, оприлюдненому перед нападом, терорист зазначив: «Ви не знайдете спокою ні в Ісландії, ні в Польщі, ні в Новій Зеландії, ні в Аргентині, ні в Україні».

Поділитись: