Життя

Уряд підтримав законопроект про перевірку отримувачів субсидій

Мінфін
Життя/Уряд підтримав законопроект про перевірку отримувачів субсидій
Зберегти
Вигляд
Кабінет міністрів України підтримав законопроект про запровадження системи верифікації (перевірки) отримувачів соціальної допомоги. Документ направлять до Верховної Ради для голосування.

У Мінфіні, який виступив ініціатором законопроекту, зазначають, що близько 30% державної соціальної допомоги може розподілятися не за адресою, тобто надаватися тим людям, які її не потребують. З цією метою там пропонують збільшити контроль за отримувачами субсидій.

«Ми заклали достатньо коштів на соціальні виплати у бюджет 2019 року, у тому числі, з урахуванням підвищення ціни на газ, але допомогу мають отримати ті, хто справді її потребує. Адже платники податків не мають сплачувати комунальні послуги за громадян, які купують автомобілі вартістю понад 1,3 млн грн або акції на суму 26,2 млн грн», — повідомив заступник міністра фінансів Юрій Джигир.

У Мінфіні зазначають, що протягом 2018 року направив рекомендації щодо перевірки близько 6 мільйонів українців, що допомогло запобігти нецільовому використанню близько 14 мільярдів гривень.

Зазначимо, що верифікація (перевірка) отримувачів соціальних виплат — процес перевірки фактичного соціального стану отримувачів соціальних виплат, зокрема виплат безробітним та субсидій. Метою такої перевірки є мінімізація зловживань при отриманні соціальних виплат, а також корупції у процесі призначення таких виплат.

Напередодні у Конституційний суд України постановив, що Мінфін не має права здійснювати перевірку отримувачів державних соціальних виплат.

У Мінфіні повідомили, що продовжуватимуть перевіряти отримувачів соціальної допомоги навіть попри рішення Конституційного суду.

У листопаді 2018 року у Мінфіні повідомили, що розробляють новий законопроект щодо верифікації отримувачів субсидій.

Пов`язані новини