Кабінет міністр України підтримав постанову про продовження адаптивного карантину до кінця літа — до 31 серпня. Втім постанову протягом одного дня мають допрацювати.

Таке рішення ухвалили на засіданні Кабміну 22 липня.

Нова постанова діятиме з 1 серпня до 31 серпня. Залежно від епідемічної ситуації будуть встановлювати «зелені», «жовті», «помаранчеві» та «червоні» рівні небезпеки. Рівень встановлюватиметься автоматичною системою і затверджуватиметься комісіями з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС).

Моніторинг рівня небезпеки проводитимуть за тими показниками, що є зараз:

  • завантаженість ліжок в закладах охорони здоров'я складає понад 50%;
  • середня кількість ПЛР-досліджень та ІФА-тестів менше, ніж 24 на 100 тис. населення протягом тижня;
  • коефіцієнт виявлення випадків коронавірусу понад 11%;
  • показник динаміки зростання випадків COVID-19 понад 10%.

Зокрема у регіонах «зеленої» зони дозволять відкривати дитячі табори й оздоровчі заклади.

Фото:

МОЗ

Якщо п'ять днів поспіль у «зеленому» регіоні погіршуються показники щодо COVID-19, то він спершу переходить на «жовтий» рівень.

Допрацювати постанову попросили Мінкульт щодо відкриття закладів культури та Міністерство реінтеграції щодо перетину адмінкордону з окупованих територій Донбасу та Криму.

Попередній адаптивний карантин в Україні діє до 31 липня.

В Україні з початку епідемії коронавірус виявили у 60 995 людей, з них 33 172 пацієнти вже одужали та 1 534 — померли від ускладнень. Наразі продовжують лікуватися 26 289 людей. За минулу добу нових випадків зафіксували — 829.

Поділитись: