У Міністерстві фінансів України повідомили, що у 2019 році планують частіше виходити на міжнародні ринки та випускати боргові облігації.

«Починаючи з січня, кожен місяць буде важким. Чи є у нас план? План є. Сподіваємося, що ринки будуть більш сприятливими, але потрібно розуміти, що багато чого залежить від нас», — повідомила виконувачка обов’язків міністра фінансів України Оксана Маркарова.

Вона також додала, що протягом року уряд планує неодноразово виходити на міжнародні ринки у найбільш сприятливі для цього моменти.

Нагадаємо, що 26 жовтня стало відомо, що Україна розмістила на міжнародних ринках євробонди на 5 та 10 років на загальну суму 2 мільярди доларів. Відсоткові ставки за цими цінними паперами складуть 8,99% та 9,75% відповідно.

Зазначимо, що наразі Україні досить складно залучати запозичення через низький рівень зацікавленості з боку інвесторів до облігацій країн, що розвиваються.

Крім цього, більшість інвесторів були невпевнені у стабільності української економіки через відсутність остаточного рішення Міжнародного валютного фонду про продовження співпраці з Україною.

Проте після оголошення фондом про нову угоду з українським урядом, ризик запозичення Україні коштів дещо знизився.

Наприкінці серпня, через відсутність фінансуванні від МВФ, Україна запозичила на зовнішньому ринку 725 мільйонів доларів під 9,1% річних, що є значно вищою ставкою, ніж за кредитами МВФ, а також борговими цінними паперами, які Україна випускала у попередні роки.

Зазначається, що частина коштів, отримана внаслідок розміщення нових облігацій, піде на покриття даного боргу на 725 мільйонів доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Поділитись: