Бюджетною декларацією на 2020-2022 роки, яку має ухвалити Кабінет міністрів України, передбачено зростання мінімальної зарплати в України до 4723 гривень у 2020 році, 5003 гривень у 2021 році та 5290 гривень у 2022 році.

Про це повідомляє «Економічна правда», посилаючись на текст бюджетної декларації, яким володіє редакція видання.

Зазначається, що у наявному проекті бюджетної декларації також передбачено зростання дефіциту державного бюджету України з 89,98 мільярда гривень у 2019 році, до понад 95 мільярдів гривень у наступні 3 роки.

В основу бюджетної декларації ліг прогноз економічного зростання України, розроблений Міністерством економічного розвитку та торгівлі, який має скласти 3,3% у 2020 році. Курс долара наступного року очікують на рівні 28,2 гривні за долар (наприкінці 2020 року — 29,4 гривні за долар).

Зазначимо, що для того, аби відповідні зміни закріпити законодавчо, бюджетну декларацію має схвалити уряд (відповідно до законодавства, схвалити декларацію мали до 1 червня 2019 року, проте цього не сталося). Після цього за документ має проголосувати Верховна рада.

Зазначимо, що напередодні в уряді планували затвердити трирічний бюджет до 17 травня 2019 року. Відповідно до законодавства парламент має розглянути трирічний бюджет до 15 липня.

9 січня президент України підписав закон про запровадження трирічного бюджетного планування. Його Рада ухвалила 6 грудня 2018 року. Тоді за нього проголосувало 238 депутатів.

Законом передбачається, що відтепер уряд буде планувати основні показники бюджетних доходів та видатків не на рік, а на 3 роки. При цьому, щороку парламент, як і раніше, голосуватиме за бюджет на наступний рік.

Щоб посилити підзвітність та підвищити відповідальність головних розпорядників коштів за результати діяльності, під час розгляду Бюджетної декларації у Верховній Раді міністри та керівники інших органів влади представлятимуть стратегічні цілі своїх органів та звітуватимуть про досягнення.

Зазначимо, що середньострокове бюджетне планування не передбачає встановлення точних цифр, а лише передбачає ухвалення приблизних прогнозних показників державних доходів і видатків. Точні бюджетні показники як і раніше будуть встановлювати законом про державний бюджет на поточний рік.

Поділитись: