Економіка / Бізнес

Уряд планує зменшити частку доходу, які державні компанії мають перераховувати до бюджету

Мінекономіки
Економіка/Бізнес/Уряд планує зменшити частку доходу, які державні компанії мають перераховувати до бюджету
Зберегти
Вигляд
Міністерство економічного розвитку та торгівлі України пропонує зменшити норму сплати прибутку державних компаній до бюджету з 75% до 50%.

«Ми пропонуємо зменшити цей відсоток (відрахування прибутку держкомпаній до бюджету — ред.) хоча б до 50%. Так само до 50% ми пропонуємо зменшити частку сплати дивідендів державними акціонерними товариствами», — повідомив міністр економічного розвитку Степан Кубів.

За його словами, від початку 2018 року державні компанії сплатили до бюджету понад 31 мільярд гривень дивідендів та 7,5 мільярдів гривень свого прибутку. Водночас, більшість активів цих компаній (73%) є зношеними. У міністерстві сподіваються, що у разі зменшення норми обов’язкового відрахування дозволить оновити виробничі потужності.

Раніше повідомлялось, що 100 найбільших державних компаній у 2017 році отримали 44,4 мільярда гривень.

Раніше зазначалось, що у першій половині 2017 року найбільші державні компанії отримали 32,6 мільярди гривень прибутку.

18 вересня Фонд держмайна оголосив про початок приватизації Азовмашу та низки українських ТЕЦ.

Напередодні Фонд держмайна закінчив підписання договорів з інвестиційними радниками першого пулу великої приватизації, до якого входять завод «Електроважмаш», Вугільна компанія «Краснолиманська», Президент Готель, Об'єднана гірничо-хімічна компанія.

Раніше зазначалось, що інвестиційним радником для приватизації Одеського припортового заводу та Президент Готелю стала компанія, наближена до українського олігарха Сергія Тігіпка та колишнього голови адміністрації президента Бориса Ложкіна.

Раніше повідомлялось, що радниками з приватизації великих державних компаній будуть представники «великої консалтингової четвірки».

Нагадаємо, що 25 червня Фонд держмайна оголосив конкурс на відбір радників для приватизації перших шести великих державних підприємств: Одеського припортового заводу, Президент-готелю, Об’єднаної гірночо-хімічної компанії, компанії Ідар, а також державних підприємств Вугільна компанія «Краснолиманська» та Завод «Електроважмаш».

Пов`язані новини