УКРАЇНА

Топ-100 найбільших державних компаній отримали 44,4 млрд грн прибутку

28 вересня, 2018 16:23
УКРАЇНА/Топ-100 найбільших державних компаній отримали 44,4 млрд грн прибутку
Зберегти
Вигляд
За підрахунками Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, у 2017 році найбільші 100 державних компаній отримали 44,4 мільярди гривень прибутку.

За підрахунками Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, у 2017 році найбільші 100 державних компаній отримали 44,4 мільярди гривень прибутку.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

Там зазначають, що прибуток державних компаній зріс на 38,5% порівняно з 2016 роком.

Найбільш прибутковою державною компанією став Нафтогаз. Раніше у компанії зазначали, що у 2017 році отримали близько 1,5 мільярди доларів прибутку.

Крім Нафтогазу, до переліку найбільш прибуткових державних підприємств України увійшли Адміністрація морських портів України, Центренерго, Укренерго та аеропорт «Бориспіль».

«Підприємства регульованих державою галузей укотре стали найбільш прибутковими у списку ТОП-100. Водночас переважна більшість компаній, як і раніше, залишаються вкрай неефективними», — зазначив заступник міністра економічного розвитку Макс Нефьодов.

Раніше зазначалось, що у першій половині 2017 року найбільші державні компанії отримали 32,6 мільярди гривень прибутку.

18 вересня Фонд держмайна оголосив про початок приватизації Азовмашу та низки українських ТЕЦ.

Напередодні Фонд держмайна закінчив підписання договорів з інвестиційними радниками першого пулу великої приватизації, до якого входять завод «Електроважмаш», Вугільна компанія «Краснолиманська», Президент Готель, Об'єднана гірничо-хімічна компанія.

Раніше зазначалось, що інвестиційним радником для приватизації Одеського припортового заводу та Президент Готелю стала компанія, наближена до українського олігарха Сергія Тігіпка та колишнього голови адміністрації президента Бориса Ложкіна.

Раніше повідомлялось, що радниками з приватизації великих державних компаній будуть представники «великої консалтингової четвірки».

Нагадаємо, що 25 червня Фонд держмайна оголосив конкурс на відбір радників для приватизації перших шести великих державних підприємств: Одеського припортового заводу, Президент-готелю, Об’єднаної гірночо-хімічної компанії, компанії Ідар, а також державних підприємств Вугільна компанія «Краснолиманська» та Завод «Електроважмаш».

Раніше Оксана Маркарова заявила, що недоотримані від проведення великої приватизації у 2018 році кошти планують компенсувати за рахунок запозичень.

Нагадаємо, що у 2018 році в бюджеті передбачено отримання доходу від приватизації у розмірі 22,3 мільярди гривень. Сама Маркарова повідомляла, що виконати цей показник не вдасться.

Нагадаємо, що 10 травня Кабінет міністрів затвердив перелік об’єктів«великої приватизації». Зокрема, до нього увійшли Центренерго, Одеський припортовий завод, Сумихімпром (приватизація яких завершиться за правилами попереднього закону про приватизацію), Об'єднану гірничо-хімічну компанію, Завод Електроважмаш, Аграрний фонд, Державну продовольчу зернову корпорацію України та інші державні підприємства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Пов`язані новини