Фонд державного майна України обрав радників для приватизації Одеського припортового заводу, Президент Готелю та державної компанії Індар, таким чином розпочавши підготовку до передачі їх у приватну власність.

Фонд державного майна України обрав радників для приватизації Одеського припортового заводу, Президент Готелю та державної компанії Індар, таким чином розпочавши підготовку до передачі їх у приватну власність.

Про це повідомив міністр Кабінету міністрів України Олександр Саєнко, передає прес-служба уряду.

Так, Одеський припортовий завод до приватизації готуватиме компанія Pericles Global Advisory, а Президент Готель та Індар — компанія «Конкорд консалтинг».

«Тож нам залишається ще для 19 підприємств обрати радників і розпочати процес їх підготовки до приватизації», — зазначив Саєнко.

Він також додав, що 31 липня відбудеться конкурс з обрання радників для приватизації ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», ДП «Завод Електроважмаш» і ДП «Вугільна компанія «Краснолиманська».

Як зазначається, компанія Pericles Global Advisory зареєстрована у Нью-Йорку. Починаючи з 2012 року займалася наданням консультаційних послуг на ринку інвестицій для країн Латинської Америки, а також Близького Сходу.

Компанія «Конкорд консалтинг» належить до групи «Конкорд капітал», керівником якої є Ігор Мазепа. Як зазначається, Мазепа у 2014 році був у списках партії «Сильна Україна» українського олігарха Сергія Тігіпка. Також повідомляється, що Ігор Мазепа має близькі стосунки з колишнім головою Адміністрації президента Борисом Ложкіним.

Раніше повідомлялось, що радниками з приватизації великих державних компаній будуть представники «великої консалтингової четвірки».

Нагадаємо, що 25 червня Фонд держмайна оголосив конкурс на відбір радників для приватизації перших шести великих державних підприємств: Одеського припортового заводу, Президент-готелю, Об’єднаної гірночо-хімічної компанії, компанії Ідар, а також державних підприємств Вугільна компанія «Краснолиманська» та Завод «Електроважмаш».

Раніше Оксана Маркарова заявила, що недоотримані від проведення великої приватизації у 2018 році кошти планують компенсувати за рахунок запозичень.

Нагадаємо, що у 2018 році в бюджеті передбачено отримання доходу від приватизації у розмірі 22,3 мільярди гривень. Сама Маркарова повідомляла, що виконати цей показник не вдасться.

Нагадаємо, що 10 травня Кабінет міністрів затвердив перелік об’єктів«великої приватизації». Зокрема, до нього увійшли Центренерго, Одеський припортовий завод, Сумихімпром (приватизація яких завершиться за правилами попереднього закону про приватизацію), Об'єднану гірничо-хімічну компанію, Завод Електроважмаш, Аграрний фонд, Державну продовольчу зернову корпорацію України та інші державні підприємства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Раніше повідомлялось, що у Фонді держмайна виключили низку великих підприємств з переліку на приватизацію у 2018 році.

Нагадаємо, що перелік підприємств малої приватизації у Фонді держмайна затвердили наприкінці березня 2018 року. Так, до переліку малої приватизації у 2018 році внесено 600 об'єктів. В уряді планують приватизувати малі підприємства у червні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 22 заводи на продаж: що треба знати про «велику приватизацію»

ProZorro.Продажі планують використовувати для малої приватизації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Мертві, живі, ненароджені: Що буде з державними підприємствами

Поділитись: