У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробляють оновлені державні будівельні норми щодо будівництва житлових будівель, якими передбачено, що нові та реконструйовані будинки повинні мати клас енергоефективності не нижче «С».

Зазначається, що це дозволить громадянам, які житимуть у таких будинках, економити до 40% енергії. Крім цього нові норми продовжать строк експлуатації таких будинків.

«У Європі енергоощадні технології є невід’ємною частиною життя кожного мешканця. Ми маємо теж переймати цей досвід та забезпечувати жителів будинків необхідним теплом та комфортом», — повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

Він зазначив, що відповідні зміни до будівельних норм наразі розробляються. Їх ухвалять найближчим часом.

Раніше в уряді скасували отримання дозволів на проведення робіт з утеплення будинків та споруд.

Раніше стало відомо, що уряд дозволив проводити перепланування квартир без узгодження з ДАБІ. Такі роботи можна проводити без дозволу лише, якщо вони не зачіпають несучі стіни будинку.

22 березня Верховна рада схвалила закон, який дозволяє узаконювати побудовані без дозволу приватні будинки. За відповідне рішення тоді проголосувало 276 депутатів.

30 серпня в уряді почали узаконювати побудовані без дозволу малі будинки.

Поділитись: