Війна

Уряд пропонує дозволити підприємствам Укроборонпрому брати участь у міжнародних проектах

Мінекономіки
Війна/Уряд пропонує дозволити підприємствам Укроборонпрому брати участь у міжнародних проектах
Зберегти
Вигляд
Міністерство економічного розвитку та торгівлі розробило законопроект, яким пропонують зняти заборону підприємствам оборонного комплексу України створювати спільні підприємства з іноземними компаніями.

«Створення спільних підприємств у формі господарських організацій для реалізації інвестиційно-інноваційних, капіталомістких, довготривалих проектів є міжнародною практикою. Ми розглядаємо законопроект як один із основних інструментів залучення інвестицій та створення сучасних технологічно прогресивних видів озброєння», — повідомив заступник міністра економічного розвитку Юрій Бровченко.

Зазначається, що у разі ухвалення даного закону підприємства, що входять до Укроборонпрому зможуть створювати спільні проекти з іноземними компаніями. За задумом авторів законопроекту, це дозволить залучити додаткові інвестиції у оборонний комплекс України.

«Водночас, законопроект унеможливлює заснування спільних оборонних підприємств із державою-агресором», — повідомляють у Мінекономіки.

Раніше повідомлялось, що Укроборонпром опустився на 2 позиції у світовому рейтингу найбільших виробників зброї.

Як зазначається, концерн Укроборонпром об’єднує більше 100 підприємств-учасників у 5 основних галузях оборонної промисловості, зокрема, у розробці та виготовленні озброєння та техніки, науковій діяльності та експортно-імпортних операціях. Концерн має більше 10 конструкторських бюро, загальна кількість співробітників концерну — близько 80 тисяч осіб.

Як повідомлялося, Укроборонпром продаватиме своє майно через Prozorro.

Більше про:
# Укроборонпром
Пов`язані новини