Нові об'єднані територіальні громади утворюватимуться за перспективним плануванням. Уряд зробить пріоритетним досягнення та виконання соціальних стандартів, доступності адміністративних та соціальних, житлово-комунальних послуг на рівні громади.

Про це заявила міністерка розвитку громад та територій України Альона Бабак.

«Ми беремо все найкраще, еволюційно правильне, що пройшло досвід з попереднього етапу децентралізації, і будемо переходити до більш активного формування базового рівня адміністративно-територіального устрою України. Будемо формувати сильні громади через механізми економічного, демографічного, соціального моделювання», — повідомила міністерка.

За її словами, не всі ОТГ змогли добровільно об'єднатися у економічно спроможні громади, а тому виникла потреба у нових механізмах. Також Бабак підкреслила, що не збирається перекреслювати напрацювань попередників.

«Еволюційно етап об’єднання має завершитися виборами останніх громад, які пройшли об’єднання і подали документи до ЦВК. Сподіваємося, що за рік в усіх ОТГ пройдуть вибори, утім, детальний план ще не погоджено. Ми маємо сформувати програму дій уряду, визначити та узгодити з Верховною Радою графік, щоб розуміти перспективи, — додала Бабак.

Раніше в уряді повідомляли, що 69% українців проживають в об'єднаних територіальних громадах.

Поділитись: