Уряд розширив порядок, коли можна підтверджувати трудовий стаж зі слів свідків

Кабінет міністрів доповнив порядок про те, у яких випадках можна підтверджувати свій трудовий стаж для призначення пенсії показаннями свідків.

Про це повідомив постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

На засіданні 27 вересня уряд погодив доповнення до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.

Так, стаж роботи можна підтвердити показаннями свідків, якщо документи відсутні через розміщення підприємства, установи, організації (або їхніх правонаступників) на:

  • тимчасово окупованій території України;
  • у районі проведення АТО або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії рф;
  • на територіях територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або перебувають/перебували в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).

Це ж стосується випадків, коли майно (документи) людини було пошкоджене чи знищене внаслідок бойових дій, але за умови документального підтвердження їхнього пошкодження чи знищення.

А як було раніше?

Раніше в разі відсутності трудової книжки або записів у ній трудовий стаж також можна було підтвердити зі слів свідків, але за меншої кількості випадків.

Це можна було зробити, якщо жодні інші документи, видані за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами, не збереглися. Йдеться про членські квитки профспілок, довідки, виписки з наказів, особові рахунки, відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори та угоди з відмітками про їхнє виконання й інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Тоді органи Пенсійного фонду могли підтвердити трудовий стаж людини на підставі показань не менше ніж двох свідків, які знали заявника за спільною роботою.