Уряд схвалив постанову, яка дозволить проводити трансплантацію кінцівок військовим

Кабінет міністрів схвалив постанову, яка дозволить здійснювати трансплантацію кінцівок учасникам війни на Донбасі. Зараз таку процедуру в Україні не роблять.

Відповідний документ схвалили на засіданні уряду.

Постанова передбачає зміни до правил перевезення анатомічних матеріалів людини в межах України, ввезення таких матеріалів на митну територію України та вивезення їх за межі нашої митної території.

Як ідеться у пояснювальній записці, ця постанова має забезпечити проведення трансплантацій кінцівок людям, які втратили кінцівки унаслідок бойових дій, а також дозволить українським лікарям здобути досвід проведення таких операцій для їхнього здійснення в Україні.

Унаслідок війни на Донбасі приблизно 1200 людей втратили кінцівки та потребують проведення трансплантації.

Автори постанови пояснюють, що інші країни світу через дефіцит донорів зазвичай проводять трансплантації кінцівок лише для своїх громадян, тому старт цієї процедури важливий для України.

Трансплантація органів

Попри відсутність досвіду трансплантації кінцівок, в Україні вже активно здійснюють пересадки органів. Це стало можливо з квітня 2019 року, відколи набув чинності закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині». Він, зокрема, регулює пересадку органів від померлої людини.

У 2019-му в Ковелі вперше за 15 років трансплантували серце. Для операції пацієнта везли з Києва. 4 липня 2020-го у Львові зробили потрійну операцію з трансплантації: пересадили серце та дві нирки. Наприкінці грудня львівські лікарі зробили першу в західній Україні операцію з трансплантації печінки.

А у квітні українські лікарі вперше за 13 років пересадили кістковий мозок. Упродовж 2021 року в Україні запланували зробити щонайменше 250 операцій із трансплантації органів.