Уряд Швеції вперше схвалив екстрадицію прихильника курдів до Туреччини
Шведський уряд 12 червня схвалив екстрадицію до Туреччини чоловіка, засудженого за торгівлю наркотиками. Він підтримував Робітничу партію Курдистану, яку Анкара називає терористичною.
Про це повідомляє шведський мовник SVT.
Ця справа буде першою, коли прихильника курдської партії екстрадують до Туреччини з початку процесу Швеції щодо членства в НАТО.
Така екстрадиція стала можливою після схвалення Верховного суду Швеції. В уряді кажуть, що рішення про екстрадицію буде виконано «на початку літа».
«Після того, як Міністерство юстиції Туреччини візьме до відома рішення уряду про можливість екстрадиції, громадянин Туреччини повинен бути переданий протягом чотирьох тижнів», — зазначив представник шведського уряду.
Сам чоловік виступає проти екстрадиції та стверджує, що для цього є перешкоди згідно з Європейською конвенцією. Під час слухання у Верховному суді він заявляв, що справжньою причиною запиту про його екстрадицію є те, що він є курдом і активно працював на користь курдів.
Чоловік був засуджений у 2013 році за перевезення мішка з 1,8 кілограма коноплі. Відбувши трохи менше пів року свого терміну, він був умовно-достроково звільнений, покинув Туреччину на законних підставах, а пізніше переїхав до Швеції та отримав дозвіл на роботу.
Швеція, НАТО і «боротьба з тероризмом»
Туреччина заблокувала заяву Швеції на вступ до НАТО, яку Стокгольм подав ще в травні 2022 року, після повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Анкара звинувачує Швецію в недостатній боротьбі з тероризмом. Президент Реджеп Ердоган закликав Стокгольм видати людей, яких він вважає терористами, включно з курдами та іншими, хто підтримав спробу державного перевороту проти нього у 2016 році. Поки що зусилля Швеції переконати Туреччину, включно з новим законом про тероризм, не дали результату.
Також приєднання Стокгольма до НАТО блокує Угорщина, яка енергетично залежить від росії — мовляв, через критику шведською стороною політики угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана.
Фінляндія, яка подавала заявку разом зі Швецією, 4 квітня офіційно стала 31 країною-членом НАТО. Країні вдалося зняти заперечення Туреччини та Угорщини, які спочатку також виступали проти її членства.
- Поділитися: