Кабінет міністрів України планує внести до парламенту законопроєкт, яким, серед іншого, скасовується книга обліку для фізичних осіб-підприємців, які не є платниками податку на додану вартість.

Про це повідомив міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет.

За його словами, у Раді відповідний законопроєкт мають зареєструвати 4 грудня.

«Із найцікавішого — скасування книги обліку для ФОПів, які не є платниками ПДВ. Про цю книгу під постом, де я проводив опитування, згадували чи не найчастіше», — зазначив Дубілет.

За його словами, даний законопроєкт підтримують депутати всіх фракцій у парламенті. У разі його ухвалення, ФОПам, які не сплачують ПДВ, не потрібно буде вести книгу обліку, у яку, відповідно до закону, підприємці мають записувати всі свої прибуткові операції та вести облік доходів і витрат.

Також напередодні в уряді повідомляли, що вивчають питання підвищення лімітів максимально можливого доходу на рік для того, аби працювати на спрощеній системі оподаткування.

Нагадаємо, що відповідно до опитування групи «Рейтинг», більшість українців підтримують запровадження обов'язкових касових апаратів для малого бізнесу, дві третини — ідею повернення коштів у разі виявлення нефіскального чека.

17 жовтня Володимир Зеленський підписав закони про застосування касових апаратів у сферах торгівлі, харчування та послуг, а також про детінізацію розрахунків у сфері торгівлі.

Законами запроваджується обов'язковість використання реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-підприємцями, що працюють у сферах торгівлі та харчування. Разом з цим, таким ФОПам та іншим підприємцям дозволять використовувати безкоштовні аналоги касових апаратів у вигляді додатків на смартфони, планшети та комп’ютери.

Зазначається, що закони спрямовані на захист легального бізнесу від недобросовісної конкуренції, виведення з тіньового обігу частки готівкових розрахунків, «сірого» товару, покращення ефективності податкового адміністрування та державного контролю за розрахунковими операціями.

Нагадаємо, що зазначені закони гостро критикують підприємці. Зокрема, деякі великі роздрібні мережі погрожують, що набуття чинності цих законів призведе до закриття їхнього бізнесу. У податковій та уряді ці заяви відкидають, зазначаючи, що на чесний бізнес реалізація цих законів ніяким чином матеріально не вплине.

Поділитись: