У Кабінеті міністрів України вивчають питання підняття лімітів максимально можливого річного доходу, який може мати фізична особа-підприємець.

Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов під час зустрічі з представниками громадських організацій з приводу нових законів про касові апарати для ФОПів, передає прес-служба Мінекономіки.

«Зараз ми вивчаємо питання підвищення лімітів для ФОПів, лібералізацію штрафних санкцій, пов’язаних із використанням РРО, запровадження мораторію на проведення перевірок. Крім того, Міністерство фінансів готує роз’яснення щодо бухгалтерського та товарного обліку, а також низки інших питань», — повідомив Милованов.

Він вважає, що уряд спільно з бізнесом зможе напрацювати законодавчі зміни, які будуть вигідні як підприємцям, так і державі. Також Милованов додав, що спрощення процесу відкриття власної справи для уряду є одним з пріоритетних питань порядку денного.

Нагадаємо, що відповідно до опитування групи «Рейтинг», більшість українців підтримують запровадження обов'язкових касових апаратів для малого бізнесу, дві третини — ідею повернення коштів у разі виявлення нефіскального чека.

Нагадаємо, що напередодні голова податкової Сергій Верланов в ефірі «24 каналу» заявляв, що касові апарати, відповідно до норм ухвалених законів, повинні використовувати всі ФОПи, навіть ті, які не працюють з готівкою. Тобто касові апарати мали б встановити працівники ІТ-сфери, самозайняті особи у сферах бухгалтерського обслуговування та надання юридичних послуг тощо.

Згодом Верланов цю тезу спростував, зазначивши, що для ФОПів, які не працюють з готівкою, касових апаратів потрібно не буде.

17 жовтня Володимир Зеленський підписав закони про застосування касових апаратів у сферах торгівлі, харчування та послуг, а також про детінізацію розрахунків у сфері торгівлі.

Законами запроваджується обов'язковість використання реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-підприємцями, що працюють у сферах торгівлі та харчування. Разом з цим, таким ФОПам та іншим підприємцям дозволять використовувати безкоштовні аналоги касових апаратів у вигляді додатків на смартфони, планшети та комп’ютери.

Зазначається, що закони спрямовані на захист легального бізнесу від недобросовісної конкуренції, виведення з тіньового обігу частки готівкових розрахунків, «сірого» товару, покращення ефективності податкового адміністрування та державного контролю за розрахунковими операціями.

Нагадаємо, що зазначені закони гостро критикують підприємці. Зокрема, деякі великі роздрібні мережі погрожують, що набуття чинності цих законів призведе до закриття їхнього бізнесу. У податковій та уряді ці заяви відкидають, зазначаючи, що на чесний бізнес реалізація цих законів ніяким чином матеріально не вплине.

Поділитись: