На час карантину в Україні не будуть запроваджувати обмежень на експорт найбільших аграрних статей експорту — зернових, соняшникової олії, м'яса птиці тощо.

Про це повідомив торговельний представник України Тарас Качка під час відеоконференції «Українського клубу аграрного бізнесу», передає УНІАН.

«Щодо м'яса птиці, зерна, олії та інших товарів, в яких Україна є лідером експорту у світі, така заборона вводитися не буде за жодних обставин», — заявив Качка.

Так Качка заспокоїв представників аграрного бізнесу у зв'язку із заявою президента Володимира Зеленського про запровадження обмежень на експорт аграрної продукції з України на час карантину.

Качка додав, що заявив Зеленського стосувалася товарів у магазинах та мала «гуманітарний характер».

16 березня Володимир Зеленський у своєму зверненні уряду обмежити рух міжміського, міжобласного транспорту, роботу метрополітенів та міського транспорту, а також обмежити експорт аграрної продукції.

Нагадаємо, з 12 березня по всій Україні почався карантин у зв’язку з розповсюдженням у світі коронавірусу. Так, усі навчальні заклади, включно з приватними, закрили на три тижні, до 3 квітня.

З 16 березня Україна на два тижні закрила кордон для іноземних громадян, щоб обмежити поширення коронавірусу.

Також уряд вирішив до 3 квітня скасувати авіа, залізничне та автобусне сполучення між містами та областями України, а також зупинити роботу метрополітенів. Рух власних автомобілів не обмежується.

Поділитись: