Кабінет міністрів планує укладати з великими інвесторами в економіку України окремі договори з чітко прописаними вимогами бізнесу до держави. За порушення таких договорів держава буде відповідати у міжнародних судах.

Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов в ефірі програми «Свобода слова».

За його словами, такі договори держава укладатиме в межах анонсованої програми «інвестиційних нянь».

«Ідея «інвестиційної няні» у тому, що уряд України підписує конкретні умови з інвестором і таким чином уряд буде відповідати у міжнародних судах перед інвестором за порушення (цих умов — ред.)», — зазначив міністр розвитку економіки.

Він також додав, що угода з інвестором буде двосторонньою. Це означає, що відповідальність за порушення умов буде нести не лише держава Україна, але й сам інвестор, якщо не виконає своїх обіцянок.

Милованов зазначив, що уряд провів низку зустрічей з першими інвесторами, які зацікавилися в ініціативах урядовців. Однак і проєкт інвестиційна няня, і податкові канікули для бізнесу, який інвестує понад 10 мільйонів доларів у приватизацію, стосуватимуться не лише нових інвесторів, але й тих, що вже працюють в Україні.

Про запровадження «інвестиційних нянь» повідомив 22 січня президент Володимир Зеленський. Крім цього він анонсував податкові канікули для тих інвесторів, які вкладуть у приватизацію понад 10 мільйонів доларів.

Першою «інвестиційною нянею» для інвесторів погодився стати міністр інфраструктури Владислав Криклій. Так він пообіцяв захищати інвестиції в численні інфраструктурні проєкти в Україні.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile