Кабінет міністрів вирішив виділити 1,2 мільярда гривень на фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України — більше, ніж було передбачено у 2019 році.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Повністю поділяю твердження, що діяльність суспільного мовлення є особливо важливим у кризові часи… Цьогоріч уже скасовані Євробачення та Олімпійські ігри, на які в бюджет закладалися додаткові кошти. Тому запропоновані зміни не мають бути суттєво відчутними для Суспільного», — написав він.

Також уряд переглянув фінансування культури «з акцентом на найбільш значущі проєкти».

«Так, вдалося зберегти 60% фінансування Державної агенції з питань кіно. Після стабілізації ситуації в країні показники обов’язково будуть переглянуті. Зі свого боку, готовий виступати посередником для залучення приватного капіталу для українських кіномитців», — зазначив Шмигаль.

Також глава уряду уточнив, що знайшли кошти на часткове фінансування діяльності Українського Інституту книги, а також на збереження історико-культурної й архітектурної спадщини в національних і державних заповідниках (469 млн грн). Майже у повному обсязі зберегли фінансову підтримку національних театрів (1,2 млрд грн).

«Цього року у світі скасовано або перенесено на наступний рік більшість спортивних змагань. Тому Уряд пропонує дещо скоротити видатки на спорт», — додав прем’єр.

Наприкінці лютого на рахунки «Суспільного» наклали арешт — роботу каналу заблоковано. Це пов'язано з тим, що 18 лютого Міністерство юстиції України відкрило виконавче провадження щодо стягнення із «Суспільного» боргу в сумі 10 млн 591 тисяча 224 євро 48 центів та 73 080 грн судового збору на користь акціонерного товариства «Євроньюз».

У «Суспільному» зазначають, колишня державна Національна телекомпанія України почала співпрацювати з «Євроньюз» у 2010 році, тобто ще до створення «Суспільного мовника». Згодом з бюджету припинили виділяти кошти на оплату ліцензійних платежів за договором про створення українськомовної версії «Євроньюз», що й спричинило появу боргу та відповідний судовий процес.

«Суспільний мовник» отримав цей борг у спадок як правонаступник усіх прав та обов’язків колишньої державної Національної телекомпанії України, яка припинила свою діяльність.

Поділитись: