Уряд вирішив зобов'язати покупців об'єктів великої приватизації сплачувати внески до недержавних пенсійних фондів

Кабінет міністрів вирішив зобов'язати покупців об'єктів великої приватизації сплачувати пенсійні внески до недержавних пенсійних фондів за частину своїх працівників.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 9 грудня.

Так, інвесторам доведеться протягом двох років після купівлі об'єкта сплачувати внески до недержавних пенсійних фондів за працівників приватизованого підприємства. Розмір внесків — щонайменше 4% від зарплати.

«Вважаю це одним із перших кроків до повноцінного запровадження накопичувальної пенсійної системи для всіх українців», — резюмував Шмигаль.

Накопичувальна система

Зараз в Україні де-факто працює лише одна пенсійна система — солідарна. Так, люди, які офіційно працюють, сплачують Єдиний соціальний внесок до Пенсійного фонду. І вже звідти гроші йдуть пенсіонерам.

Завдяки розвитку накопичувальної пенсійної системи український уряд прагне збільшити розмір пенсій у країні. Від солідарної він відрізняється відсутністю єдиного спільного «гаманця» — у старості людина отримує те, що змогла сама накопичити за час трудового життя.

Така система буває державною, коли внески здійснюються у державні фонди, або ж недержавною. Детальніше про це читайте в нашому матеріалі Солідарна бідність українців. Чому наші пенсіонери отримують копійчані пенсії та як влада хоче це змінити.

Про велику приватизацію

До об’єктів великої приватизації належать держпідприємства, балансова вартість яких перевищує 250 мільйонів гривень. Об’єкти, які коштують менше, належать до категорії малої приватизації.

Завдяки такому розпродажу держава прагне позбутися нерентабельних і збиткових підприємств. Наприклад, у липні 2020 року так за 1,1 мільярда гривень приватизували державний готель «Дніпро».

А вже у жовтні 2021 року в межах приватизації вдалося знайти покупця для київського заводу «Більшовик» — інвестор погодився сплатити 1,42 мільярда гривень. Для успішної приватизації цього об'єкта залишилося отримати схвалення Антимонопольного комітету.